آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13789
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 11:1
تعداد بازدید : 546

معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران خبر داد:

فيبر نوري در راه رسيدن به منازل است

معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران گفت: هدف اصلي شركت در سال جاري كيفيت ارایه سرويس و مشتري مداري است.

ایسنا- سميع‌اله صادقي گفت: سعي شده با مكانيزه شدن خدمات از جمله شماره 2828 كيفيت سرويس‌دهي مخابرات نسبت به قبل بالاتر برود و كار اصلي امسال بيش از اينكه بر تعداد متمركز باشد، بر كيفيت و ايجاد سرويس‌هاي ارزش افزوده روي خطوط متمركز شده است.
وي افزود: افزايش خدمات شركت طبق نظرسنجي‌ها از سوي مردم مطلوب بوده و رشد كيفي داشته‌ايم.

 فيبرنوري، تحولي در ارتباطات شبكه
معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران درباره‌ وضعيت فيبرنوري كشيده شده در استان تهران گفت: هدف اصلي توسعه عموما بر فيبرنوري در نظر گرفته شده و به مرور زمان شبكه تلفني از حالت سنتي كابل مسي به شبكه‌ فيبر نوري تبديل خواهد شد.
صادقي با اشاره به توسعه‌ شبكه فيبرنوري براي ساختمان‌ها و مراكز مسكوني گفت: در حال حاضر فيبرنوري از نزديكي منازل مي‌گذرد ولي هنوز به داخل آپارتمان‌ها راه نيافته است و بايد در داخل ساختمان به ويژه ساختمان‌هاي در حال ساخت مد نظر قرار بگيرد.
وي افزود: در چند منطقه شبكه‌ جديد را با هزينه‌ فيبرنوري سامان داديم و در محل‌هايي كه توسعه شبكه داريم، به طور مثال منطقه بومهن، طراحي بر اساس فيبرنوري بوده و در حال برگرداندن كابل‌ها براي مشتركان هستيم.
معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران گفت: فيبرنوري هنوز به منازل افراد راه نيافته اما آمادگي راه‌اندازي به صورت FTTH يعني داخل ساختمان را داريم.
صادقي از طرح بزرگ منطقه 2 تهران در نيمه دوم سال خبر داد و افزود: فيبر در مراكزي از منطقه 2 كه پيش شماره آنها با عدد دو شروع مي‌شود تا حدودي كشيده شده و تجهيزات آنها در حال آماده شدن است.
وي از مزاياي استفاده از فيبرنوري استفاده از كل امكانات را نام برد و گفت: مشتركان پس از اينکه فيبر نوري براي منازل آنها كشيده شد مي‌توانند از سرويس‌هاي مختلفي بهره ببرند و حتي براي اينترنت با سرعتي از 128 تا 100 مگ را درخواست كنند.
معاون توسعه و مهندسي مخابرات استان تهران از پيش‌بيني سيم‌كشي فيبرنوري در سال‌هاي آينده به‌طور كامل سخن گفت و تاكيد كرد: مشتركان هر امكاناتي را كه بخواهند ازطريق فيبرنوري به دست مي‌آورند.
صادقي در توضيح هزينه مشتركان فيبرنوري گفت: تعرفه استفاده از فيبرنوري به عنوان تلفن يا ديتا براي مشتركان همان تعرفه‌ قبلي است كه تنها بستر آن تغيير كرده است. اگر يك فيبر به داخل خانه راه پيدا كند، مشتري با هر سرعتي مي‌تواند از آن استفاده كند و اين سيم‌كشي تنها يك‌بار انجام مي‌شود و ديگر نياز به افزايش پهناي باند ندارد، چرا كه پهناي باند فيبر‌ها محدود نيست و ترافيك بسيار بالاتر از مصرف خانگي را تامين مي‌كند.
وي درباره‌ مناطق داراي فيبرنوري گفت: در حال حاضر هيچ منطقه‌اي به صورت كامل پوشش فيبرنوري ندارد، اما طرح فيبرنوري تا در منازل در دست است و از روش‌هاي FTTH،FTTB, FTTC كه روش جديدي است، استفاده خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :