آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13796
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 11:21
تعداد بازدید : 515

نت تاپ (مینی پی سی) را بیشتر بشناسیم

نت تاپ مینی پی سی نوعی کامپیوتر رو میزی کوچک است که در ابتدا برای انجام محاسبات پایه ای گشت و گذار در اینترنت و پردازش سند، صدا، ویدیو، طراحی شده بود اما با گذشت زمان و ورود فناوری های جدید در حال حاضر به عنوان رقیب اصلی کامپیوترهای متداول و قدیمی شده است.

فناوران- نت‌تاپ پی‌سی‌ها در مقایسه با کامپیوترهای معمولی نه تنها کوچک‌تر و ارزان‌تر و سبک‌تر هستند بلکه مصرف برق به مراتب کمتری هم دارند.برای مثال برق یک کامپیوتر معمولی در حدود 250وات است در حالی که یک نت‌تاپ مینی پی سی در حدود 12 تا 23 وات برق مصرف می‌کنند.
نت‌تاپ مینی پی سی‌ها از لحاظ سیستم خنک کننده به دو بخش عمده دسته‌بندی می‌شوند. دسته اول در قسمت تهویه خود دارای فن و دسته دوم فاقد فن هستند. این قابلیت باعث شده است که نت‌تاپ مینی پی سی به عنوان یکی از کم‌صداترین تجهیزات فناوری اطلاعات در منازل و دفاتر کار و شرکت‌ها مطرح می‌شود.
نت‌تاپ مینی پی سی مزایای فراوانی را با خود به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به وزن پایین در حدود 600 گرم و حجم بسیار کم آن اشاره کرد. این مزیت امکان استفاده از دستگاه را در مکان‌هایی فراهم می‌آورد که استفاده از کامپیوترهای معمولی به دلیل حجم بالا و سنگینی آن غیرممکن است.
از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به زیبایی در عین سادگی آن اشاره کرد. اما مهم‌ترین مزیت این دستگاه‌ها هزینه پایین خرید و نگهداری است. نت‌تاپ مینی پی سی دارای پورت (یو اس پی) هستند که بر روی مادربورد این دستگاه‌ها که تمامی نیازهای مصرف کننده را برای اتصال درایورهای مختلف از جمله پیرینتر، اسکنر، دیسکت‌ها، درایورهای اکسترنال، قفل‌های سخت‌افزاری، موس و کیبورد و غیره را فراهم می‌آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :