آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13798
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 11:26
تعداد بازدید : 1003

نسخه 2013 بیت دیفندر بهترین ضد بدافزار به انتخاب PC Magazine

برنامه ضد بدافزار بیت دیفندر پلاس نسخه 2013، توسط «نیل روبنکینگ» کارشناس مجلهPC Magazine به خاطر کارایی، عملکرد کلی برنامه و توانایی در محافظت در مقابل بدافزارها، نایل به دریافت نشان «برنامه منتخب» شد.

فناوران- پس از انجام آزمایش‌های مختلف روی بخش‌های این بسته نرم‌افزاری نظیر «ضد-دزدی» و «پرداخت ایمن» و «شناسایی اجزای بدافزار»،مجله PC Magazine، 5/4 ستاره از مجموع پنج ستاره را به این برنامه اعطا کرد.
فناوری ضد بدافزار ارایه شده توسط برنامه بیت دیفندر توسط لابراتوارهای مستقل دیگری نظیر AV  نیز مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و این لابراتوار یکی از بالاترین رتبه‌ها را به بیت دیفندر اختصاص داده است.
با رتبه‌ای که بیت دیفندر در تشخیص و پاکسازی بدافزارها در مجموعه آزمایشی PC Magazine به دست آورد، روبنکینگ عنوان کرد: «بیت دیفندر شایان ذکرترین برنامه ضدبدافزاری است که تا کنون توسط این آزمایش‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است».
به صورت پیش فرض، بیت دیفندر فعالیت تمامی برنامه را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد. این ضد بدافزار علاوه بر متوقف کردن فعالیت برنامه‌های مشکوک با بهره‌گیری از سیستمی که رفتار برنامه‌ها را بررسی می‌کند، موفق شد ابزار و برنامه‌هایی را شناسایی کند که سایر ضدویروس‌ها را فریب داده بودند.
قابلیت پایش و تحلیل همه برنامه‌های سیستم، که در بیت دیفندر به صورت پیش فرض فعال است، این ذهنیت را ایجاد می‌کند که ممکن است راه برنامه‌های غیر مزاحم و مفید را نیز برای اجرا و عملکرد عادی مسدود کند. برای محک زدن دقت کارآیی این قسمت، در تست‌های انجام گرفته توسط PC Magazine، بیست برنامه جانبی روی دستگاه مورد آزمایش نصب شد که بیت دیفندر با موفقیت آنها را از برنامه‌های مزاحم متمایز ساخت و به آنها امکان اجرا شدن و حضور در سیستم را داد.
با فعال‌سازی قابلیت‌های Anti-Phishing و Anti-Spam، بیت دیفندر دایما با پایگاه اطلاعات لیست سیاه آدرس‌های اینترنتی و ایمیل‌های خطرناک در تماس قرار می‌گیرد و این امرباعث می‌شود که کاربر از گزند آدرس‌های بالقوه خطرناک اینترنتی در امان بماند و پیغام‌های آلوده را دریافت نکند.
برنامه یاهو مسنجر با نسخه‌های بالاتر از 1/8 برای دریافت و ارسال پیغام از این فناوری بهره می‌برند و تمامی اطلاعات و مکالمه‌های  بین سیستم‌های مبدا و مقصد کد گزاری می‌شوند.
گذر واژه‌های ضعیف و به‌روزرسانی‌های غیر فعال شده نیز توسط بیت دیفندر بررسی می‌شوند و این موارد با دریافت پیغام‌هایی از پنجره آنتی ویروس قابل رسیدگی بوده و تنها با چند کلیک می‌توان این نقایص را رفع کرد.
به عنوان کارآمدترین ویژ‌گی‌های بیت دیفندر می‌توان از مسیر بسیار هموار نصب برنامه و همچنین حالت امدادرسانی آن که بدون نیاز به دیسک بوت انجام می‌شود را نام برد. در حالت امدادرسانی، بیت دیفندر با در اختیار نهادن عملکردهای پایه و اساسی نرم‌افزار، به جست‌وجوی ویروس‌ها و بدافزارها در محیط سیستم عامل نصب شده می‌پردازد. در ارزیابی PC Magazine عنوان شده که: بیت دیفندر در حالت Rescue Mode، بدون اینکه کاربر نیازی به سی دی جانبی یا دریافت برنامه اضافی از اینترنت  داشته باشد، سامانه را به سیستم عامل دیگری بارگزاری می‌کند و دقیقا مثل این است که سامانه را از روی دیسک بوت مجزا راه‌اندازی کرده باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :