آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13811
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 12:6
تعداد بازدید : 881

رییس مرکز تجارت جهانی: اتاق مبادلات ارزی ابزار پنهان کردن ناکامی های وزیر اقتصاد است

رییس مرکز تجارت جهانی گفت: هرچند از ابتدا مشخص بود که هیچ گاه بورس ارز در راستای ساماندهی بازار ارز راه اندازی نخواهد شد، اما به منظور خلاصی از بار سنگین قول های واهی وزیر اقتصاد، اتاق مبادلات ارزی پیش مرگ بورس ارز شد.

مرکز تجارت جهانی- محمدرضا سبزعلیپور، رییس مرکز تجارت جهانی ایران روز یکشنبه در نشستی با عنوان «تجارت جهانی و نقش مشکلات پولی و بانکی بر روند فعالیت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی» ، در واکنش به راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی، گفت: متاسفانه چند ماهی است که هرج و مرج عجیب و غریبی بر بازار سکه و ارز حاکم شده که افزایش نرخ ارزهای رایج را به ارمغان آورده و سقوط بیش از 150 درصدی پول ملی ایران را نیز موجب شده است. وی افزود: همین امر تعجب همگان را برانگیخته و سوالات زیادی را به وجود آورده که چرا بانک مرکزی و مسوولان دولتی به ویژه وزیر اقتصاد هیچ اقدام عاجل، اصولی و عملی را برای تنظیم و ساماندهی بازار ارز انجام نداده و نمی‌دهند؟
 رییس مرکز جامع صادراتی ایران گفت: هرچند از ابتدا مشخص بود که هیچ‌گاه  تشکیلاتی تحت عنوان بورس ارز در راستای تنظیم و ساماندهی بازار ارز راه‌اندازی نخواهد شد، زیرا پشت پرده این بحث تنها چیزی که پیگیری می‌شد پیدا کردن راهکاری به منظور افزایش نرخ ارز بود. اما اینقدر روی این پروژه مانور داده و آن را باد کردند که شوخی شوخی راه‌اندازی آن به گردن‌شان افتاد، اما به منظور خلاصی از بار سنگین این قول‌ها و امیدهای واهی که به فعالان اقتصادی داده شده بود، با زیرکی تمام و در طرحی جدید سالن را به اتاق تقلیل داده و مجموعه پرطمطراقی تحت عنوان اتاق مبادلات ارزی را به عنوان پیش مرگ بورس ارز راه‌اندازی کردند.
به گفته وی، برای رهایی و آرامش خاطر آقای شمس‌الدین حسینی که این روزها با سوالات زیادی از طرف مردم، رسانه‌ها و نمایندگان مجلس روبه‌روست، آقای غضنفری را مسوول راه‌اندازی اتاق مبادلات ارزی کردند تا با ظرافت خاصی اذهان عموم و رسانه‌های گروهی را از مرگ پروژه بورس ارز و ناکامی وزیر اقتصاد منحرف و به سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت معطوف دارند به عبارتی بهتر آقای غضنفری را سپر بلای شمس‌الدین حسینی
 کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :