آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13844
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 10:29
تعداد بازدید : 1202

ما، مردم نیستیم؟

در حالی که 80 تا 90 درصد کاربران ایرانی از خدمات Gmail استفاده می کنند، درخواست های مکرر مردمی باعث مسدود شدن دسترسی به این سرویس شده است.

شبنم کهن چی

شخصا علاقه مندم بدانم درخواست مکرر مردمی چیست؟ و این مردمی که درخواست‌های مکررشان می‌تواند منجر به  نادیده گرفتن حق دیگران شود کجا هستند؟ بعد بدانم که چرا مسوولان بین درخواست‌های مکرر مردمی این قدر فرق می گذارند؟ آیا درخواست رفع فیلترینگ از سوی کاربران اینترنت، درخواست مکرر مردمی محسوب نمی‌شود؟ آیا در خواست افزایش کیفیت و سرعت اینترنت که سال‌هاست سر خط خواسته‌های کاربران است، درخواست مکرر مردمی نیست؟
بعد بدانم تکلیف این همه کاربر ایرانی که از سرویس جی میل استفاده می‌کنند و حالا دسترسی‌شان دچار اختلال شده چیست؟ همچنین دوست دارم بدانم از دست دادن بازدید از سایت‌ها را که نتیجه جست و جو در گوگل است، چه طور باید جبران کرد؟ آیا مسوولان می‌دانند 90 درصد کاربران به سرویس‌های ایمیل ایرانی نه از نظر ایمنی و نه از نظر فنی اعتماد ندارند و به همین علت با استفاده از وی پی ان و فیلتر شکن به جیمیل مراجعه می‌کنند؟ و به این ترتیب این مسوولان هستند که کاربران ایرانی را به سمت استفاده از وی پی ان -که جرم است- سوق می‌دهند؟ من دوست دارم بدانم وضع مالی وی پی ان فروش‌ها این روزها چگونه است؟
بعد از ارسال کنندگان درخواست های مکرر قطع سرویس‌های گوگل بپرسم آنها از چه سرویس ایمیلی استفاده می‌کنند؟ و برای جست وجو به چه موتور جست وجوی آنلاینی مراجعه می‌کنند؟ یعنی می‌شود بدانم آیا اصلا این در‌خواست‌های مکرر ربطی به گوگل کلاد دارد یا نه؟ به فناوری نوینی که هنوز کارشناسان ایرانی از آن خوب سر در نمی‌آورند؟
آقایان در اعلامیه‌ها و خبرها با لحنی از درخواست‌های مردمی حرف می‌زنند که هر کس از پشت کوه برسد به مرز پر گهر ما، فکر می‌کند چه مردم خوشبختی! و لابد ما هم باید احساس سرافرازی کنیم.  تکلیف درخواست مردمی ما چه می‌شود؟ آیا اصلا ما جزیی از مردم هستیم؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :