آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13856
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 11:0
تعداد بازدید : 585

پررشد ترین عرضه کننده راهکارهای مدیریت سرمایه های انسانی وارد بورس می شود

شرکت ورک دی (Workday) در عرض هفت سالی که از تاسیس آن می گذرد به یکی از عرضه کنندگان مطرح راهکارهای مدیریت سرمایه های انسانی (HCM) تبدیل شده است و اکنون قصد دارد وارد بورس شود.

همکاران سیستم- شرکت ورک‌دی که از نظر رشد درآمدی در بازار راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی حتی از غول‌هایی مثل اوراکل و سپ هم جلو افتاده است، قصد دارد نخستین عرضه عمومی سهام خود به بورس را انجام دهد. این شرکت تصمیم گرفته است سهام خود را به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار وارد بورس کند. ورک‌دی هنوز اطلاعات بیشتری در این باره منتشر نکرده است.
براساس این گزارش، شرکت ورک‌دی از نظر رشد درآمدی توانسته است شرکت‌های بزرگی همچون سپ و اوراکل را در این بازار پشت سر گذارد. هر سه این شرکت‌ها راهکارهایی را عرضه می‌کنند که کسب و کار‌ها و شرکت‌های مختلف به کمک آنها می‌توانند امور مربوط به نیروی کار خود را، از جذب و استخدام گرفته تا پاداش دهی به کارکنان، مدیریت کنند.
شرکت ورک‌دی هفت سال پیش توسط شخصی با نام دیوید دافیلد تاسیس شد. دافیلد چند سال قبل از آن شرکت معروف پیپل سافت را تاسیس کرد اما پس از چندی آن را به قیمت 3/10 میلیون دلار به اوراکل فروخت. ورک‌دی در درخواستی که برای عرضه عمومی سهام خود در بورس به ثبت رسانده، درآمد خود در نیمه اول سال جاری میلادی را بیش از ۱۱۹ میلیون دلار اعلام کرده است که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته بیش از ۱۱۸ درصد رشد دارد. این شرکت پیش بینی کرده درآمدش تا پایان سال ۲۰۱۲ به ۲۴۰ میلیون دلار برسد.
هم‌اکنون شرکت‌های اوراکل و سپ بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی هستند و بر سر خرید شرکت‌های کوچک‌تر عرضه‌کننده این راهکار‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. سپ خرید شرکت SuccessFactors را به قیمت 4/3 میلیارد دلار در کارنامه خود دارد و اوراکل هم شرکت تالئو را به قیمت 9/1 میلیارد دلار خریده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :