آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13866
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 11:20
تعداد بازدید : 445

وزير صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

شناسه كسب وكار بنگاه لازمه دريافت خدمات

يكپارچه سازي اطلاعات حوزه صنعت، معدن و تجارت با استفاده از شناسه كسب و كار با هدف تسهيل كار بنگاه ها و جلوگيري از ورود داده ها و اطلاعات موازي، از ۱۵ مهرماه اجرايي مي شود.

شاتا- مهدي غضنفري، وزير صنعت، معدن و تجارت با اعلام اين خبر گفت: ارایه هرگونه خدمات به بنگاه‌ها و واحدهاي توليدي و صنفي كه از اين وزارتخانه داراي مجوز هستند از تاريخ اعلام‌شده به بعد در همه سازمان‌هاي استاني، ستاد وزارتخانه، سازمان‌ها، موسسات و شركت‌هاي تابعه تنها منوط به داشتن شناسه كسب‌وكار خواهد بود.
وي گفت: باتوجه به قانون استفاده حداكثري از توان داخل، كه در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده و از سوي رياست‌جمهوري نيز ابلاغ شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شده است با راه‌اندازي سامانه‌اي كه در دوره‌هاي متوالي به‌روز مي‌شود، آخرين توانمندي‌هاي شركت‌هاي ايراني را برای آگاهي بخش‌هاي مختلف كشور ارایه كند.
دكتر غضنفري افزود: اين شناسه زيرساخت اطلاعات صنعت و معدن است و براساس اين بخشنامه، واحدهاي صنعتي بالاي ۵۰ نفر و همه واحدهاي معدني، بايد آمار توليد، توزيع، فروش، ذخيره‌سازي و اشتغال و صادرات خود را به همراه ساير اطلاعات مورد نياز به‌صورت ماهانه و از طريق سامانه‌هاي اعلامي، در اختيار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.
وي خاطرنشان كرد: ساير واحدهايي كه مشمول اين بند نيستند نيز، لازم است آمار و اطلاعات توليد، اشتغال و صادرات خود را هر سه ماه يكبار در اختيار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.
وي تاكيد كرد: اگر ارایه اطلاعات از سوي اين واحدها صورت نپذيرد، شناسه آنها غيرفعال شده و ارایه خدمات به واحدها امكان‌پذير نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :