آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13872
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 11:39
تعداد بازدید : 529

انتقاد از اشتباهات سرویس نقشه اپل در iOS 6

برنامه اجرایی نقشه اپل برسر جابه جایی شهرهای کوچک و بزرگ خشم بسیاری از کاربران و منتقدان را به دنبال داشته است.

خبرگزاری مهر- نرم‌افزار نقشه اپل که روی آیفون، آی‌پاد تاچ و آی‌پد نصب می‌شود با استفاده از اطلاعات یک شرکت ناوبری به عنوان «تام‌تام» جایگزین نقشه محبوب گوگل شده است.
وقتی که کاربران دستگاه‌های خود را به سیتم عامل iOS6 ارتقا دهند یا گوشی هوشمند جدید آیفون 5 را خریداری کنند مجبور به استفاده نرم‌افزاری از نقشه اپل می‌شوند. در حال حاضر هیچ نقشه گوگلی در فروشگاه برنامه‌های اجرایی اپل وجود ندارد.
در بارزترین نمونه‌های اطلاعات نادرست نقشه اپل، می‌توان به نداشتن توانایی این نرم‌افزار جدید اپل برای مشخص کردن مکان شهرها و یا مشخص کردن برخی نقاط در مکان‌های کاملا نادرست اشاره کرد. کاربران همچنین گزارش داده‌اند که این نقشه برخی ساختمان‌های شاخص در شهرها را در وسط رودخانه‌ها نشان داده است.
پاسخ اپل به این وضعیت به نوعی با سکوت همراه بود. ترودی مولر سخنگوی اپل گفته است : ما این سرویس نقشه جدید را راه‌اندازی کردیم و می‌دانستیم که این یک ابتکار عمل بزرگ است که ما آن را آغاز کرده‌ایم. اصلاح آن ادامه خواهد داشت و هرچقدر افراد بیشتری از آن استفاده کنند، کیفت آن بهتر می‌شود.
سرویس نقشه گوگل یک محصول از شرکت گوگل است که در آن نقشه‌های دقیق و کاملی از زمین ارایه شده است. این سرویس از فناوری‌هایی چون Tele Atlas استفاده می‌کند.
در نقشه‌های گوگل سه بخش وجود دارد، فهرست‌های نقشه که نقشه‌های موجود را در دسته بندی‌های گوناگون ارایه می‌دهد؛ نقشه‌های من که کاربران گوگل می‌توانند با استفاده از ابزارهایی که در این بخش در اختیار آنها قرار می‌گیرد، به طراحی و اشتراک‌گذاری نقشه‌ها بپردازند و آیکون‌هایی که می‌توان نقاط مختلف بر روی نقشه را با آنها علامت‌گذاری کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :