آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13878
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 11:48
تعداد بازدید : 367

در مجمع عمومی فوق العاده تصویب شد:

افزایش سرمایه 13هزار میلیاردی بانک ملت

مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت با حضور بیش از 96 درصد سهامداران در محل تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد و با اکثریت آرا، سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از 20 هزار میلیارد ریال به 33 هزار و 100 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

فناوران- در عین حال در این مجمع، رقم سرمایه بانک ملت در اساسنامه نیز با تصویب سهامداران، به سرمایه جدید تغییر یافت.
مدیرعامل بانک ملت در این مجمع گزارش توجیهی هیات مدیره برای افزایش سرمایه را برای سهامداران قرائت کرد وگفت: بهبود نسبت کفایت سرمایه، افزایش حدود مربوط به اعطای تسهیلات، افزایش سقف مجاز سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار و حضور در بازارهای بین‌المللی از اهداف این افزایش سرمایه است.علی دیواندری، افزایش سرمایه کنونی را اقدامی بزرگ و نقطه عطفی برای این بانک عنوان کرد و یادآور شد: با افزایش سرمایه، مسیر بانک برای رسیدن به جایگاه واقعی در بازار پول هموارتر می‌شود.
وی با اشاره به رشدهای مطلوب بانک ملت در شاخص‌های مختلف نظیر حجم دارایی‌ها، حقوق صاحبان سهام، سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌ها، تسهیلات و مطالبات پس از خصوصی‌سازی، ادامه داد: افزایش سرمایه 65 درصدی، مسیر آرام و رو به رشدی را برای بانک ترسیم خواهد کرد.
دیواندری نسبت کفایت سرمایه بانک ملت را قبل از افزایش سرمایه 06/7 درصد عنوان کرد و گفت: با افزایش 13 هزار و 100 میلیارد ریالی سرمایه، نسبت کفایت سرمایه بانک به 24/8 در سال جاری افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل بانک ملت در عین حال وصول مطالبات این بانک از دولت را خبر خوشی برای سهامداران دانست و افزود: تاکنون 17 هزار میلیارد ریال از دارایی‌های بورسی دولت بابت تسویه بدهی‌ها در اختیار این بانک قرار گرفته است که برخی از آنها به فروش خواهد رفت و برخی هم به دارایی‌های بانک اضافه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :