آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13883
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 11:53
تعداد بازدید : 369

گزارش نخستین روز اتاق مبادلات ارزی:

نرخ هر دلار 2362 تومان

مركز مبادلات ارزی از ساعت هشت صبح روز دوشنبه در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور دست اندرکاران دستگاه های ذی ربط شروع به کار کرد و دیروز در دومين روز از راه اندازي اين مركز نرخ دلار 2362 تومان اعلام شد.

ايسنا- مرکز مبادلات ارزی از ساعات آغازین صبح دیروز پذیرای واردکنندگان کالا با اولویت‌های 3، 4 و 5 متقاضی دریافت ارز بوده است. متقاضیان ارز با اولویت‌های یاد شده باید با دردست داشتن فرم ثبت سفارش به مرکز مبادلات ارزی مراجعه كنند.
بر اساس برآورد مسوولان مركز مبادله دارندگان و متقاضيان ارز، نرخ دلار دو درصد زير قيمت بازار آزاد 2362 تومان برآورد شده است.
قيمت انواع ارز در اتاق مبادلات ارزی بر اساس نرخ‌گذاری دیروز سه شنبه بانک مرکزی، هر دلار 23622 ریال، یورو 30559 ریال، درهم 6431 ریال، لیر13147 ریال ، روبل 758 ریال، روپیه 4220 ریال ، یوآن 3748 ریال و ین 3040 ریال بود.
در اين اتاق سفارش وارد‌كنندگان پس از اقدام به ثبت سفارش كالا، در كارگروهي مورد بررسي قرار گرفته و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس اولويت‌هاي كالايي آنها را براي دريافت ارز به بانك‌هاي عامل هدايت مي‌كند.
پس از اينكه خريدار درخواست ارزي خود را ارایه كرد، بانك عامل معادل ريالي آن را از خريدار دريافت كرده و پس از كسر معادل ارزي آن از حساب‌ شركت نفت و يا صندوق توسعه‌ ملي، ارز درخواست شده برداشت شده و معادل ارزي درخواست شده از سوي خريدار را به حساب بانك خارجي كارگزار او واريز مي‌كند.
همچنين مقرر شده است در روز شنبه آینده بخشنامه‌اي ابلاغ شود كه بر اساس آن امكان فروش ارز توسط مردم در شعب برخي بانك‌ها فراهم شود.
به گفته برخي كارشناسان اين احتمال وجود دارد كه قيمت ارز در بازار
 غير رسمي نيز كاهش يابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :