آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13892
تاریخ انتشار : 5 مهر 1391 12:18
تعداد بازدید : 568

ایکس باکس 360 و PS3 از دنیای بازی محو می‌شوند

نفس کنسول های بازی به شماره می افتد

تاکنون زمزمه هایی مبنی بر اینکه کنسول های بازی سنتی به پایان خط رسیده اند، شنیده شده، ولی این بار مدیر ارشد انویدیا، غول چیپ ست های گرافیکی نیز اعلام کرد که نسل بعدی کنسول های بازی آخرین ها در نوع خود
خواهند بود.

Geek- فیل ایسلر (Phil Eisler) در مصاحبه‌ای گفت که ایکس‌باکس 360 هفت سال و PS3  هم شش سال است که به جهان بازی راه یافته‌اند، اما با توجه به شتاب‌گیری روند پیشرفت فناوری، پیش‌بینی می‌شود که موفقیت آنها فقط 10 سال دوام خواهد آورد و بعد از آن، خیلی زود از دنیای بازی‌ها محو خواهند شد.
وی معتقد است که در سال‌های آینده، دیگر کنسولی وجود نخواهد داشت که به تلویزیون وصل شود. اما این روند خود سال‌ها به طول خواهد انجامید و شاید در سال 2032 شاهد چنین تحولی باشیم. وی بر این باور است که به طور کلی، صنعت بازی دچار تحولات زودهنگام نخواهد شد. چیزی که واضح است این است که تا 10 سال آینده، این صنعت وارد مرحله جدیدی نخواهد شد.
به این ترتیب، شرکت‌هایی همانند سونی و مایکروسافت مجبورند که علاوه بر رقابت در این بازار، کاربران جدیدی را نیز برای محصولات جدیدشان پیدا کنند.
برای غولی همانند انویدیا، گام بعدی دستیابی و بهره‌گیری از فناوری ابری است. البته ایسلر معتقد است که راه‌اندازی فناوری ابری و سازگاری کاربران با این فناوری در این صنعت 10 سال زمان خواهد برد.
فناوری ابری این امکان را به کاربران می‌دهد تا بازی‌های سنگین را حتی با کامپیوتر ضعیف و قدیمی خود انجام دهند، زیرا عملیات پردازش گرافیکی روی سرورهای شرکتی مثل Onlive انجام شده و تصاویر برای کاربر ارسال می‌شود. ایسلر می‌گوید که فناوری اَبری در بخش بازی‌ها می‌تواند جرقه‌ای بسیار بزرگ بزند.
او معتقد است در سال 2013 پروژه‌های بیشتری در زمینه بازی‌های ابری ظهور خواهند کرد. انویدیا نیز فناوری گرافیک ابری را به چیپ‌های خود اضافه کرده تا کارت‌های گرافیکی مناسب برای سرورهای پردازش ابری در اختیار شرکت‌ها قرار بگیرد. در واقع انویدیا با ارایه این کارت‌های گرافیکی این امکان را به ارایه‌دهندگان چنین خدماتی داده تا چند بازی را روی هر سرور تطبیق دهند و استفاده اقتصادی‌تری از زیرساخت‌های خود ببرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :