آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14152
تاریخ انتشار : 12 مهر 1391 10:39
تعداد بازدید : 542

اهدای نخستین جایزه ملی مدیریت فناوری به صنایع و بنگاه های اقتصادی

نخستین دوره اهدای جایزه ملی مدیریت فناوری با هدف ارتقای سطح فناوری بنگاه های اقتصادی و ترویج دانش مدیریت فناوری در کشور با همکاری سازمان ها و نهادهای متولی 26 آذر ماه در تهران برپا می شود.

انجمن مدیریت فناوری ایران- روح‌اله قدیری با اعلام این خبر گفت: جایزه ملی مدیریت فناوری که در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی برگزار می‌شود، ابزاری است به منظور تقویت تولیدات ملی و نیز شناسایی واحدهای تولیدی و خدماتی برتر کشور که در حوزه مدیریت و توسعه فناوری به فعالیت می‌پردازند.
  وی افزود: شرط حضور در فرآیند این جایزه برای تمامی شرکت‌های تولیدی و خدماتی، تجاری سازی حداقل یک محصول یا خدمت فناورانه است.
  قدیری با اشاره به اینکه شرکت‌هایی که در جایزه شرکت می‌کنند، طی چند مرحله مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، افزود: در نهایت شرکت‌ها و سازمان‌های برتر توسط هیات داوران جایزه انتخاب می‌شوند.
وی گفت: مجموعه‌ای از معیارهای خرد و کلان مدیریت فناوری به عنوان معیارهای ارزیابی و نحوه انتخاب برترین‌ها انتخاب شده‌اند که با توجه به فرآیندها و دستاوردهای شرکت‌ها طراحی شده است.
دبیر انجمن مدیریت فناوری ایران افزود: ارزیابی شرکت‌ها و بنگاه‌های مختلف در دو بخش توانمندسازهای مدیریت فناوری و نتایج مدیریت فناوری صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: در بخش توانمندسازهای مدیریت فناوری، شناسایی، انتخاب، اکتساب و بهره‌بر‌داری از فناوری در کنار حفاظت از فناوری و یادگیری فناورانه، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
قدیری یادآور شد: در بخش نتایج مدیریت فناوری، تعداد نوآوری‌های ناشی از فعالیت‌های فناورانه، صادرات فناوری، میزان فروش اطلاعات و دانش فنی، ارزش دارایی‌ها و سرمایه فکری، تعداد محصول تجاری‌سازی شده و غیره ارزیابی خواهد شد.
وی گفت: برگزیدگان این جایزه ملی هم‌زمان با دومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری، جوایز خود را از مقام‌های عالی رتبه حوزه علم و فناوری کشور دریافت خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :