آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14168
تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 0:30
تعداد بازدید : 696

مدیرعامل شرکت پست:

اعلام آمادگی شرکت پست برای واگذاری یک میلیون ایمیل به مردم

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه، تاکنون 150 هزار پست الکترونیکی داخلی به متقاضیان واگذار شده است، گفت: آماده واگذاری یک میلیون پست الکترونیکی به مردم هستیم.

ایرنا- محمدحسن کرباسیان با بیان اینکه، این پست قابلیت جایگزینی با خدمات یاهو و جی‌میل را دارد، افزود: در صورت استقبال از سرویس ایمیل داخلی می‌توان ظرفیت آن را تا سقف 50 میلیون کاربر افزایش داد.
وی گفت: این ایمیل‌ها کاملا امن است و با مشخصات خود فرد متقاضی قابل ثبت است، ضمن اینکه تا زمانی که امنیت این ایمیل‌ها تایید نشود اجازه فعالیت را دریافت نمی‌کند.
مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه، یک درصد از اعتبارات کشور به پست اختصاص دارد، گفت: این در حالی است که با صرف این رقم 11 درصد از رفت و آمدها در کشور کاسته شده است.
وی با اشاره به همکاری شرکت پست با نهادهایی همچون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، شهرداری‌ها بیان کرد: طی پنج ماهه نخست امسال یک میلیون نفر از مودیان مالیاتی به دفاتر پست مراجعه کردند و از مراجعه مستقیم به شعب اداره مذکور کاسته شد.
کرباسیان گفت: با همکاری شرکت پست و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از مراجعه 460 هزار نفر به این اداره طی 20 روز کم شده است.

 هر مامور پست روزانه می‌تواند از یکهزار تردد جلوگیری کند
مدیرعامل شرکت پست افزود: هر مامور شرکت پست می‌تواند از یکهزار رفت و آمد روزانه در کشور جلوگیری کند.
وی با بیان اینکه، تعرفه‌های پستی کشور همانند سال گذشته است افزود: این در حالی است که هزینه‌های شرکت پست نسبت به سال قبل افزایش یافته و باید به نحوی این اختلاف بین درآمدها و هزینه‌ها جبران شود.
کرباسیان همچنین در خصوص راه‌اندازی دو سرویس جدید شرکت پست گفت: شهروندان می‌توانند در این وب آگهی که به صورت اینترنتی راه‌اندازی شده است کالا و خدمات خود را برای سایت مخابره کنند و کالای معرفی شده در سایت را در معرض دید عموم قرار دهند.
وی با بیان اینکه، استفاده از این سایت برای بار نخست رایگان است، افزود: این سایت می‌تواند سر آغاز خوبی برای انجام خرید و فروش‌های اینترنتی در کشور باشد.
وی افزود: این سایت که هفته گذشته افتتاح شد، به صورت پایلوت در بخش روستایی و در استان خراسان جنوبی اجرایی شد که با توجه به نتایج مثبت حاصله در سایر نقاط هم اجرا خواهد شد.
وی عنوان کرد: پروژه دیگری که در شرکت پست امروز افتتاح شد، به نوعی طراحی شده که سامانه اطلاع‌رسانی آن در ادارات کل مناطق پستی و دفاتر نمونه به صورت هم‌زمان از طریق مجموعه‌ای از تلویزیون‌های داخل ادارات پخش شود.
مدیرعامل شرکت پست گفت: این برنامه طی یکی دو ماه آینده در کل کشور اجرایی خواهد شد.

 جابه‌جایی 380 میلیون مرسوله پستی در شش ماه نخست سال
کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ترافیک خدمات پستی کشور گفت: ترافیک خدمات پستی در شش ماهه نخست امسال مشابه سال قبل بوده و تاکنون 370 میلیون مرسوله ارسال شده است، ضمن اینکه معمولا ترافیک خدمات پستی در نیمه دوم بیشتر از شش ماهه نخست سال می‌شود.
وی با اشاره به اجرای خصوصی‌سازی و اصل 44 قانون اساسی افزود: براساس قانون باید شبکه اصلی پست در اختیار دولت باقی بماند و بخش‌های دیگر واگذار شوند.
کرباسیان با بیان اینکه، از چهار مرحله اصلی فعالیت‌های شرکت پست قرار است حدود 5/1 مرحله آن واگذار شود، بیان کرد: مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که در هیچ جای دنیا شرکت پست به شکل کلی واگذار نشده است.
وی با اشاره به اینکه، تا سال 93 فرصت برای واگذاری شرکت پست وجود دارد، درباره زیان‌های شرکت پست، گفت: بخشی از زیان‌های شرکت پست به خاطر خدمات تکلیفی است که این مجموعه انجام می‌دهد.
مدیرعامل شرکت پست افزود: از سه هزار و 200 خط ارتباطی که در مناطق روستایی راه‌اندازی شده و به صورت یک روز در میان سرکشی می‌شود، بخشی از خدمات مربوط به شرکت پست است و خدمات سایر نهادها هم انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه، بین 15 تا 20 درصد از خدماتی که شرکت پست انجام می‌دهد تکلیفی است، اضافه کرد: برای مثال نرخ جابه‌جایی هر مطبوعه به صورت عادی 220 تومان است که شرکت پست 110 تومان دریافت می‌کند و بعد از جلساتی که با مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، 60 درصد این رقم نیز کسر شده است.
به گفته رییس هیات مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، این در حالی است که قیمت تمام شده برای جابه‌جایی هر مطبوعه 480 تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :