fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 14184
  تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 1:26
  تعداد بازدید : 929

  عکاسان نجومی برتر سال 2012 معرفی شدند

  رصدخانه سلطنتی گرینویچ بعد از انتخاب عکس های برتر نجومی سال 2012 نمایشگاهی از بهترین آثار عکاسان نجومی سراسر جهان نمایشگاهی برگزار می کند.

  فناوران- رصدخانه سلطنتی گرینویچ (Royal Observatory, Greenwich) طی چهار سال گذشته بهترین عکس‌های نجومی سال را در شاخه‌های مختلف انتخاب و معرفی کرده است. امسال هم ۸۰۰ عکس از منجمان و عکاسان نجومی سراسر جهان دریافت کرده و مورد داوری قرار داده است. سایت عکاسی در گزارش کاملی که از عکس‌های برگزیده و کاندیدا شده منتشر کرده آورده عکس‌های منتخب در زیرشاخه‌ها: زمین و فضا، منظومه شمسی ما، عمق فضا، عکاس نجومی جوان و جوایز ویژه معرفی شده‌اند و به زودی در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.عکس این خبر، عکس برگزیده در زمینه زمین و فضاست. این عکس توسط یک عکاس ژاپنی به نام Masahiro Miyasaka گرفته شده است. میاساکا با دوربین
   Canon 5D MarkII، لنز Samyang 14mm f2/8، ایزو پنج هزار این عکس را گرفته است.عکس در پس زمینه صورت فلکی جبار، ثور و خوشه پروین را نشان می‌دهد و در پیش‌زمینه یک آبشار یخ‌زده را. تقابل ستاره‌هایی با دمای سی هزار درجه سلسیوس با آبشاری یخزده در زمین.
  بیانیه عکاس برای این عکس به شرح زیر است:“ستاره‌ها از بهشت فرود می‌آیند، ستاره‌ها به بلورهای یخی تبدیل می‌شوند، ستاره‌ها تا ابد اینجا می‌خوابند.”


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :