آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14199
تاریخ انتشار : 15 مهر 1391 1:57
تعداد بازدید : 363

معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي كشور اعلام كرد:

نرخ بليت هاي خارجي را بازار تعيين مي کند

معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي كشور، گفت: نرخ بليت هاي خارجي تكليفي نيست و شركت ها بر اساس وضعيت و شرايط بازار و كيفيت خدمات اقدام به تعيين نرخ بليت مي كنند.

ايسنا- محمد خداكرمي در پاسخ به اين پرسش كه آيا نرخ بليت‌هاي پروازهاي خارجي از سوي شوراي عالي هواپيمايي تعيين مي‌شود؟ گفت: به استناد بند «ج» تبصره «يك» ماده «6» قانون هواپيمايي كشوري مصوب سال 1328 و اصلاح قانون فوق در تاريخ 21 ارديبهشت ماه 1367 تعرفه بليت‌هاي داخلي مصوبه شوراي عالي هواپيمايي كشوري بر اساس پيشنهاد سازمان هواپيمايي كشوري برای اجرا به شركت‌هاي هواپيمايي داخلي ابلاغ مي‌شود.
وي ادامه داد: اما نرخ بليت‌هاي خارجي اعم از بليت‌هاي شركت‌هاي هواپيمايي خارجي كه به ايران پرواز مي‌كنند و يا شركت‌هاي هواپيمايي داخلي كه به خارج از كشور پرواز مي‌كنند تكليفي نبوده و شركت‌ها بر اساس وضعيت و شرايط بازار و كيفيت ارایه خدمات‌شان اقدام به تعيين نرخ بليت خود مي‌كنند.
به گزارش ايسنا، در شرايطي نرخ بليت پروازهاي خارجي شركت‌هاي خارجي به ايران و يا پروازهاي خارجي شركت‌هاي داخلي از ايران به نقاط مختلف جهان به صورت آزاد از سوي شركت‌ها با توجه به شرايط مختلف بازار و ارایه خدمات با كيفيت‌هاي مختلف تعيين مي‌شود كه شركت‌هاي داخلي بايد از نرخ‌هاي تكليفي براي بليت پروازهاي داخلي استفاده
كنند.
در دو هفته‌ اخير اعلام حذف شركت‌هاي هواپيمايي از دريافت دلار با نرخ دولتي مشكلات فراواني را براي اين شركت‌ها به وجود آورده است و سيد عبدالرضا موسوي رييس انجمن شركت‌هاي هواپيمايي اعتقاد دارد در صورتي مي‌توان صنعت هواپيمايي كشور را با توجه به حذف دلار دولتي نجات داد و همچنان سرپا نگه داشت كه نرخ بليت هواپيما حداقل 100 درصد افزايش يابد و سازمان هواپيمايي كشوري اجازه آزادسازي نرخ بليت را به ايرلاين‌ها بدهد. مشكلي كه اعضاي كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي براي حل آن قول مساعدت داده‌اند، اما تاكنون اتفاق خاصي رخ نداده و شركت‌هاي هواپيمايي در حال حاضر با ضرر در حال ادامه فعاليت هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :