آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 14217
تاریخ انتشار : 16 مهر 1391 9:41
تعداد بازدید : 801

به دلیل استفاده از VPN

رتبه سایت های ایرانی در الکسا افت کرد

به دنبال فیلتر شدن موتور جست وجوگر گوگل و سرویس جی میل طی روزهای گذشته رتبه سایت های ایرانی در سایت الکسا افت پیدا کرد.

موبنا- درحالی سایت الکسا افت رتبه سایت‌های ایرانی را نشان می‌دهد که رتبه  بازدید سایت‌های ایرانی در کشورهایی همچون آمریکا، کانادا و برخی کشور‌های اروپایی افزایش یافته است.
افت رتبه سایت الکسا از زمان فیلتر شدن موتور جست‌وجو گر گوگل آغاز شده و با وجود اینکه هم اکنون که این موتور جست‌وجوگر رفع فیلترشده، اما افت رتبه بازدید سایت‌های ایرانی در داخل ایران همچنان ادامه دارد.
 به اعتقاد کارشناسان استفاده کاربران ایرانی از VPN طی روزهای گذشته سبب شده بازدید از سایت‌های اینترنتی ایرانی در سایت الکسا با افت شدیدی مواجه شود.
سایت الکسا یک سایت رتبه‌بندی سایت‌ها بر اساس میزان ترافیک مصرفی آنهاست. به این معنی که متناسب با میزان پهنای باند مصرفی، رتبه سایت را مشخص می‌کند.
گفتنی است در این سایت رتبه‌ها از یک شروع شده و تا اعدادی حدود 10 میلیون ادامه دارد. در این سایت برعکس پیج رنک، هرچه عدد پایین‌تر باشد بهتر است. یعنی رتبه‌هایی که به یک نزدیک‌ترند سایت‌هایی با میزان بازدید بیشتری هستند. البته ذکر این نکته لازم است که لزوما ترافیک سایت تابعی از تعداد بازدید نیست اما برای به دست آوردن یک تقریب معیار خوبی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :