آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15712
تاریخ انتشار : 26 مهر 1391 10:46
تعداد بازدید : 491

بیماران، دانشجویان و مسافران ارز مبادله ای می گیرند

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین ارز خدماتی مورد نیاز بیماران، دانشجویان و مسافران و همچنین جذب و جهت دهی ارز صادرکنندگان در مرکز مبادلات ارزی خبر داد.

شاتا- مهدی غضنفری در حاشیه بازدید از مرکز مبادلات ارزی در جمع خبرنگاران گفت: این کار موجب کاهش تقاضا در بازار آزاد می‌شود و قیمت بازار آزاد ارز به قیمت ارز مرکز مبادلات ارزی نزدیک خواهد شد.
وی افزود: خوشبختانه تامین ارز برای خدمات مورد نیاز مردم از طریق بانک مرکزی و دو بانک عامل ملت و تجارت آغاز
شده است.
غضنفری در خصوص جذب و جهت‌دهی ارز صادرکنندگان نیز گفت: وقتی صادرکنندگان از صددرصد معافیت مالیاتی برخوردارند در قبال آن باید حداقل، ارزی را که وارد کشور کرده‌اند برای تامین کالاهای مورد نیاز تولید، صرف کنند و این یک تعهد دوجانبه میان دولت و صادرکنندگان است. وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از بازدید از مرکز مبادلات ارزی و بررسی روند فعالیت 20 روزه این مرکز گفت: حدود سه هزار فقره ثبت سفارش و تخصیص حدود یک میلیارد دلار ارز مبادله‌ای در این مرکز حکایت از فعالیت بسیار خوب آن دارد.
وی افزود: اگر این مرکز شکل نمی‌گرفت باید یک میلیارد دلار در بازار آزاد تامین ارز می‌شد و به طور قطع این موضوع روی قیمت بازار آزاد اثر منفی می‌گذاشت و مواد اولیه تولید بسیار گران تامین می‌شد و در نهایت به بالا رفتن قیمت تمام شده می‌انجامید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این مرکز می‌تواند حالت معکوس داشته باشد و با پایین آوردن قیمت ارز، به تقویت تولید ملی کمک فراوانی کند.
 تعلق ارز مبادله ای به گروه کالایی اولویت 8
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توافق بانک مرکزی از روز چهارشنبه گروه کالایی اولویت 8 نیز به فهرست گروه کالاهایی مرکز مبادلات ارزی اضافه
 می‌شود.
غضنفری در حاشیه بازدید از مرکز مبادلات ارزی در جمع خبرنگاران افزود: سازمان توسعه تجارت، ثبت سفارش گروه کالاهایی اولویت 10 و بخشی از کالاهای اولویت 9 را حذف کرد.
وی گفت:‌ از مردم انتظار داریم کالاهایی که جزو اولویت گروه کالایی 9 و 10 و تولید داخل هستند استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :