آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15728
تاریخ انتشار : 26 مهر 1391 11:20
تعداد بازدید : 772

آمازون 50 هزار کارگر فصلی استخدام می کند

شرکت قصد دارد با استخدام کارگران فصلی حدود 50 هزار شغل در ایالات متحده ایجاد کند.

CNNMoney- در حال حاضر، آمازون 20 هزار نفر کارگر فصلی را برای 40 مرکز تکمیل در سرتاسر آمریکا استخدام کرده و قرار است 30 هزار نفر دیگر را نیز به استخدام درآورد.
آمازون در این مورد اعلام کرد که این شرکت پیش‌بینی می‌کند هزاران کارگر فصلی بعد از تعطیلات عید کریسمس به کار خود مشغول خواهند شد. آمازون سمتی برای این افراد تعیین نکرده، اما کارگران در بخش‌ سفارشات آنلاین کارهایی همانند برداشتن کالا از قفسه‌های انبار، قرار دادن آنها در بسته‌های حمل کالا و انبار کردن کالاهای جدید را انجام خواهند داد. البته این فقط یکی از بخش‌هایی است که در آن کارگران فصلی شروع به کار خواهند کرد. این در حالی است که چندین شرکت‌ مشاوره‌ای و شغل‌یابی هفته گذشته گزارش دادند که تاکنون چندین خرده‌فروش آمریکایی شامل رستوان‌ها اعلام کرده‌اند که قصد استخدام کارگران فصلی را دارند. درخواست برای این گونه کارگران تاکنون به 413 هزار و 700 نفر رسیده که رقم بسیار بالایی است.
یکی از این خرده‌فروشان، شرکت Macy است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارد قصد دارد حدود 80 هزار نفر از این کارگران را به کارگیرد. این شرکت اعلام کرده که کارگران فصلی بیشتری نیز در قسمت‌های فروش، اداره فروشگاه، مراکز تلفنی و همچنین بخش سفارشات آنلاین نیاز خواهد داشت.
Toys R Us نیز ماه گذشته اعلام کرد که 45 هزار کارگر فصلی را استخدام خواهد کرد که این میزان پنج هزار نفر بیشتر از پارسال است. فروشگاه زنجیره‌ای Kohl نیز ماه گذشته خبر داد که 52 هزار و 700 کارگر فصلی برای کار در فروشگاه‌هایش نیاز خواهد داشت که این تعداد افزایش 10 درصدی نسبت به پارسال را نشان می‌دهد.
به طور کلی می‌توان گفت که تمامی این خرده‌فروشان امیدوارند که بتوانند فروش خود را در زمان عید کریسمس بالا ببرند و برای همین نیز به دنبال کارگران بیشتری هستند. این در حالی است که اوایل ماه میلادی جاری، فدراسیون ملی خرده‌فروشان پیش‌بینی کرده که فروش عید کریسمس نسبت به پارسال 1/4 درصد افزایش خواهد یافت و به مبلغ 586 میلیارد دلار می‌رسد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :