آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15801
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 9:37
تعداد بازدید : 865

مجوز ترخیص کالا از فردا الکترونیکی صادر می شود

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سامانه صدور الکترونیکی مجوزهای ترخیص کالا از گمرکات از اول آبان ماه اجرایی می شود.

ایرنا- مهدی ابویی با بیان اینکه سامانه صدور الکترونیکی مجوزهای ترخیص کالا از گمرکات در بهینه‌سازی ساختار واردات خارجی نقش موثری خواهد داشت، آن را موجب کاهش زمان توقف کالا در گمرک و تسریع و روان سازی واردات قانونی دانست و گفت: از اول آبان ماه (فردا) گمرک ایران هیچ مجوز ترخیص را به صورت دستی از دستگاه‌های متولی مجوز نمی‌پذیرد و صرفا از طریق سامانه اقدام به پذیرش مجوز و ترخیص کالا خواهد کرد.معاون پیشگیری و امور سازمان‌ها و استان‌های ستاد تاکید کرد: مسوولیت بروز هرگونه مشکل در اجرای این برنامه بر عهده سازمان‌های متولی است و باید پاسخگو باشند.
اجرای طرح صدور الکترونیکی مجوزهای ترخیص کالا از گمرکات به مسوولیت 15 دستگاه اجرا می‌شود که تمامی مقدمات اعم از نصب نرم‌افزار، تهیه سخت‌افزار، آموزش کاربران و متصدیان و برقراری ارتباط سیستمی فراهم شده است.
ابویی همچنین به جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای برنامه صدور الکترونیکی مجوزهای ترخیص کالا که به منظور هماهنگی نهایی پیش از اجرای سراسری این طرح برگزار شد، اشاره‌ای کرد و هدف از اجرای این سامانه را انضباط بخشی، تسریع و تسهیل در واردات و ترخیص کالا، پیشگیری از جعل مدارک و قاچاق کالا و فساد اداری عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :