آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15804
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 9:44
تعداد بازدید : 554

تکذیب دخالت ایران:

حمله سايبري به عربستان داخلي بود

در حالی که مقامات آمریکایی ایران را به حمله سایبری علیه شرکت نفتی آرامکوی عربستان متهم کرده اند منابع غربی از بازداشت برخی کارکنان این شرکت به اتهام دست داشتن در این حمله خبر دادند.

خبرگزاری فارس- در حالی که مقامات آمریکایی مدعی‌اند ایران عامل حملات سایبری اخیر به پایگاه‌های اینترنتی بانک‌ها و شرکت‌های نفتی آمریکا و کشورهای عربی خاورمیانه بوده است اطلاعات جدید از وجود تحرکات داخلی در این زمینه خبر می‌دهد.
خبرگزاری اینترپرس سرویس طی گزارشی به نقل از مقامات سابق سیا فاش کرد برخی کارکنان شرکت نفتی آرامکو به اتهام دست داشتن در حمله سایبری اخیر به این شرکت تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.
ماه گذشته در اثر حمله سایبری به شرکت نفتی آرامکوی عربستان بیش از 30 هزار رایانه این شرکت آسیب دید و اگرچه مقامات آرامکو اعلام کردند در فعالیت‌های نفتی این شرکت خللی ایجاد نشده است اما گزارش‌هایی از بروز بحران کمبود سوخت در برخی شهرهای عربستان منتشر شد.دو مقام سابق سیا تصریح کردند به نظر می‌رسد حمله سایبری به آرامکو با کمک کارکنان این شرکت انجام شده است و در همین رابطه برخی کارکنان آرامکو در بخش‌های آسیب دیده بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفته‌اند. برخی رایانه‌هایی که آسیب دیده‌اند به اینترنت متصل نبوده‌اند و این امر فرضیه داخلی بودن حمله سایبری به آرامکو را تقویت می‌کند.
یک مقام سابق سیا که نخواست نامش فاش شود گفت: حمله کنندگان می‌دانستند چه کار می‌کنند و مشخص است که آنها به امور داخلی شر کت آگاهی داشته‌اند. آنها عاملانی در داخل شرکت داشته‌اند که به راحتی می‌توانستند تحرک و عمل کنند.
بر اساس این گزارش یک یا دو کارمند آرامکو در این حمله مشارکت داشته‌اند. شرکت آرامکو از شش شرکت تخصصی برای کشف زوایای مختلف حمله سایبری به خود و رفع آسیب‌های پدید آمده کمک گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :