آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15812
تاریخ انتشار : 30 مهر 1391 9:57
تعداد بازدید : 734

رییس کمیته فناوری‌های نوین مجلس:

اپراتورهای تلفن همراه خدمات تشویقی بدهند

رییس کمیته فناوری های نوین مجلس گفت: عدم فعالیت متمرکز اپراتور سوم تلفن همراه در سراسر ایران و کمبود خدمات و تعرفه های تشویقی از سوی اپراتورها دو مشکل اساسی حوزه تلفن همراه است که باید برطرف شود.

موبنا- محمد سلیمانی با اشاره به فعالیت دو اپراتور اول و دوم تلفن همراه طی سال‌های گذشته، گفت: این دو اپراتور تاکنون توانسته‌اند با  ارایه خدمات فعلی خود محوریت بازار را حفظ کنند.
وی با بیان اینکه دو اشکال اساسی در این حوزه وجود دارد که باید حل شود، گفت: با  گذشت چندین سال از برگزاری مزایده اپراتور سوم تلفن همراه، هنوز این اپراتور درمدار کامل قرار نگرفته و همه مردم در سراسر کشور از خدمات رایتل بهره‌مند نیستند.
 وزیر پیشین ارتباطات با تاکید بر اینکه اپراتور سوم همچنان با تاخیر همراه است و مسوولان و دست‌اندرکاران آن باید تلاش کنند که فراگیری خدمات و سرویس‌های این اپراتور در سراسر کشور فراهم شود، تصریح کرد: فعالیت رایتل در کنار دو  اپراتور اول و دوم می‌تواند حوزه تلفن همراه را با تحولی قابل قبول مواجه کند.
رییس کمیته  فناوری‌های نوین مجلس با بیان اینکه در شرایط حاضر اپراتور اول و دوم از نبود اپراتور سوم نفع می‌برند، اعلام کرد: بهتر است که این دو اپراتور خدمات و سرویس‌های متنوعی را به کاربران خود ارایه دهند و با تعرفه‌های تشویقی سعی کنند مشتریان خود را راضی نگه دارند. سلیمانی با بیان اینکه در شرایط حاضر دیده می‌شود که اپراتورها چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، خاطر نشان کرد: لازم است که این رفتار‌ها بیشتر در دستور کار اپراتورهای تلفن همراه قرار گیرد و امکانات متنوعی به متقاضیان خود ارایه دهند. طبق آخرین اخبار و آمار منتشر شده، هم‌اکنون شرکت ارتباطات سیار ایران حدود ۵۷ میلیون سیم‌کارت فروخته که ۵۲ میلیون آن فعال شده و ضریب نفوذ این اپراتور حدود ۷۰ درصد است، اما آمار نشان داده شده از اپراتور دوم تلفن همراه حاکی از وجود نزدیک به ۳۳ میلیون مشترک اعم از دایمی و اعتباری است.
درهمین حال اپراتور سوم تلفن همراه هم که چندی است از آغاز فعالیت رسمی‌اش می‌گذرد و به توزیع سیم‌کارت‌های خود در استان‌های تهران، کرج، مشهد و شیراز پرداخته و اکنون در ۱۵ شهر دارای پوشش ارتباطی است، اما هنوز به دلیل تازگی کار و شروع واگذاری در شهرهای مختلف آماری از سیم‌کارت‌های فعال این اپراتور در دست نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :