آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1680
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 19:52
تعداد بازدید : 671

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات:

1700 خدمت الکترونیکی در درگاه جدید ایران ارايه مي شود

نایب ريیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: در درگاه جدید ایران یکهزار و 700 خدمت الکترونیکی در 18 بسته بندی به کاربران عرضه می شود.

روابط عمومي وزارت ارتباطات- سعید مهدیون افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف درگاه ایران ارايه خدمات الکترونیکی یکپارچه به مردم است که به موجب استفاده از آن بتوانند در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنند.
وی افزود: در همین راستا بسته خدمات الکترونیکی ایران با هدف ایجاد تسهیل برای کاربران در درگاه جدید ایران راه‌اندازی شده است.وی گفت: بهره‌برداری از این بسته یک گام مهم در راستای ساماندهی و ایجاد فضایی به منظور تمرکز هرچه بیشتر خدمات الکترونیکی قابل ارایه توسط دستگاه های دولتی و غیر دولتی محسوب می‌شود.
سعید مهدیون با بیان اینکه در حال حاضر یکهزار و 700 خدمت الکترونیکی از طریق درگاه جدید ایران به مردم عرضه می‌شود، افزود: از مجموع خدمات الکترونیکی عرضه شده در این درگاه، 951 خدمت به صورت اطلاع‌رسانی، 484 خدمت به صورت تعاملی و 255 خدمت به صورت تراکنشی به متقاضیان ارايه می‌شود.
وی تاکید کرد: خدمات الکترونیکی ارايه شده توسط درگاه ایران مبتنی بر دو رویکرد تازگی و کاربردی بودن خدمات است که در بسته جدید به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به دایرکتوری درگاه ایران گفت: این دایرکتوری امکان جست‌وجوی هدفمند را برای کاربران در میان سایت‌های فارسی‌زبان فراهم می‌کند.وی با اشاره به دو زبانه بودن این دایرکتوری ادامه داد: در حال حاضر بیش از 2 هزار پایگاه اینترنتی به زبان انگلیسی در این دایرکتوری به ثبت رسیده‌اند.سعید مهدیون اظهار داشت: به منظور فراهم آوردن امکان جست‌وجوی هدفمند برای کاربران، پایگاه‌های اینترنتی در این مجموعه به 25 گروه کاربردی دسته‌بندی شده‌اند.وی تاکید کرد: ارايه سرویس در درگاه ایران در راستای تحقق شعار دولت الکترونیکی و به منظور فراهم آوردن امکان صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های مردم صورت می‌گیرد.350 خدمت الكترونيكي به مردم ارايه مي‌شودمعاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ريیس جمهور گفت: درصدد راه‌اندازی الکترونیکی سیستم‌ها و کوتاه کردن فرآیندهای اداری هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت  لطف الله فروزنده افزود: در حال حاضر کمیسیون ماده 16 تشکیل شده است و همه دستگاه‌ها موظفند مجوزهایی را که برای مردم صادر می‌کنند به این کمیسیون بیاورند و پس از بررسی آنها، مجوزهایی که مبنای قانونی ندارد لغو خواهد شد.
وي گفت: هم‌اکنون 250 خدمت را الکترونیکی به مردم عرضه می‌کنیم که امیدواریم تا پایان سال این رقم را به 350 خدمت برسانیم. فروزنده افزود: در دفاتر پیشخوان نیز خدمات عرضه شده به مردم را از سه به 15 خدمت رسانده‌ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :