آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1682
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 543

عضو شوراي شهر تهران:

مديريت بازي هاي رايانه اي بايد به نهادهاي تخصصي مرتبط محول شود

عضو شوراي شهر تهران گفت: كنترل، مديريت و نظارت بر بازي هاي رايانه اي بايد به نهادهاي تخصصي مرتبط با اين حوزه محول شود.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای - حسن بيادي با برشمردن شرايط و الزامات بازي‌هاي رايانه‌اي در ايران افزود: تحولات در عرصه‌هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي، حوزه‌ فرهنگ و هنر را نيز دستخوش تغيير و تحول كرده است به گونه‌اي كه با دگرگوني‌هاي لحظه به لحظه در عرصه توليدات فرهنگي رو به رو هستيم.
وي تحول در حوزه فناوري اطلاعات را عامل اصلي تغييرات سريع در حوزه فرهنگ عنوان كرد و گفت: در اين ميان بازي‌هاي رايانه‌اي به عنوان يك پديده جديد در میان قشر كودك و نوجوان با استقبال قابل توجهي روبه‌رو شده است.
عضو شوراي شهر تهران افزود: جذابيت‌هاي بصري بازي‌هاي رايانه‌اي ضمن ایجاد سرگرمی ‌و هیجان، سبب شده است تا جوانان بيش از پيش از اين پديده استقبال كنند.
بيادي جمعيت جوان كشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: از آنجا كه بازي‌هاي رايانه‌اي به بستري براي انتقال فرهنگ و مفاهيم ارزشي و حتي ضد ارزشي تبديل شده، لازم است دست‌اندركاران اين حوزه نگاه ژرف‌تري به محتواي بازي‌هايي داشته باشند كه در دسترس كودكان و نوجوانان قرار مي‌گيرد.
عضو شوراي شهر تهران ضمن تاکید بر توليد بازي‌هاي رايانه‌اي بومي در كشور گفت: اين بازي‌ها مي‌توانند به عنوان يك وسيله آموزشي براي ترويج ارزش‌های فرهنگ ملی و مذهبی به نسل جوان، مورد استفاده قرار گيرند.
بيادي با تاكيد بر اينكه نبايد از قافله رقابت جهاني و منطقه‌اي در عرصه بازي‌هاي رايانه‌اي عقب ماند، از دست‌اندركاران توليد بازي‌هاي رايانه‌اي خواست تا براي پاسخگويي به مطالبات و نيازهاي نسل جوان با قدرت بيشتري در اين عرصه فعاليت كنند.
وي گفت: لازم است دستگاه‌های مرتبط با حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي مسووليت كنترل، مديريت و نظارت اين عرصه را بر عهده گيرند.
بیادی افزود: بايد در كنار نظارت بر توزيع بازي‌هاي رايانه‌اي در بازار، بازي‌هايي برگرفته از فرهنگ و ارزش‌هاي ايراني، اسلامي توليد و به علاقه‌مندان عرضه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :