آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1684
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 548

تمام شناسنامه هاي استان مرکزي مکانيزه صادر مي شود

مديرکل ثبت احوال استان مرکزي گفت: از مهرماه سال گذشته تمام شناسنامه ها به صورت مکانيزه صادر مي شود.

ايسنا- مهدي چقايي با بيان اين مطلب افزود: شناسنامه‌ها در استان مرکزي به صورت مکانيزه صادر مي‌شوند و ديگر دستي صادر نمي‌شوند.
وي گفت: امسال با تدابير انديشيده شده دستگاه‌هاي صدور شناسنامه براي تمام شهرستان‌ها خريداري شده و در تمام شهرستان‌ها شناسنامه به صورت مکانيزه صادر مي‌شود.
مديرکل ثبت احوال استان مرکزي افزود: هر کس در هر شرايطي مراجعه کند شناسنامه وي تعويض مي‌شود. همچنين سعي شده است شرايط و امکانات موجود در پاسپورت‌ها در شناسنامه‌هاي جديد اعمال شود که اين از نظر امنيتي بهتر است.به گفته وي، در اين شناسنامه‌ها عکس اسکن شده و کمتر مي‌شود تغيیراتي در آن انجام داد و سوءاستفاده در شناسنامه‌هاي جديد کمتر شده است.چقايي با اشاره به طرح آرشيو بيان کرد: تا به حال هر کس که قصد داشته خدماتي در زمينه شناسنامه‌اش دريافت کند بايد به همان محل صدور شناسنامه‌اش مراجعه مي‌کرد اما در طرح آرشيو ديگر اين گونه نيست. اسناد الکترونيکي مي‌شود و هر کس در هر مکان مي‌تواند خدمات خود را دريافت کند. طرح آرشيو در شهرستان آشتيان تمام شده است و اين طرح در تمام استان‌ها اجرا مي‌شود.
وي افزود: سه طرح در دست اجرا شامل آرشيو، زيرساخت کارت هوشمند و الکترونيکي کردن کل فرآيندها در سازمان را داريم. اعتبار کامل را هنوز به ما نداده‌اند زيرا نيمي از اعتبار اين طرح‌ها استاني و نيمي هم ملي است. از 50 درصد استاني تنها يک سوم به ما داده شده است. منتظريم اعتبار بيشتري به ما داده شود تا زودتر آنها را انجام دهيم.
مديرکل ثبت احوال استان مرکزي با تاکيد بر اينکه کمبود نيروي انساني داريم، گفت: براي صدور کارت هوشمند دستگاه داشته اما نيرو کم داريم. در بخش خدمات‌دهي هم مي‌توانيم فراخوان بزنيم اما نيرو کم داريم.
چقايي يادآور شد: کارت ملي هوشمند به عنوان پايلوت در قم اجرا شد و قرار است در سال آينده در سراسر کشور اجرا شود و امسال در حال آماده‌سازي زيرساخت‌هاي کارت هوشمند هستيم. کارت هوشمند شامل تمام اطلاعات فرد از جمله شخصي، اجتماعي، اقتصادي و شغلي است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :