آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1693
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 568

اجرایی شدن اپراتور چهارم اینترنت کشور را رونق می دهد

یکی از مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معتقد است که تحقق اپراتور چهارم باعث رونق و توسعه شبکه اینترنت در کشور می شود.

موبنا- محمود هراتیان‌نژاد با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های رسمی در خصوص توسعه پهنای باند دارد، گفت: یکی از پروژه‌هایی که قرار است تا پایان امسال عملیاتی و اجرایی شود پروژه اپراتور چهارم است که در این پروژه فیبرنوری تا در منازل کاربران متقاضی پهنای باند نصب می‌شود.
وی گفت: با نصب فیبرنوری تا در خانه‌های متقاضیان بزرگراهی ایجاد می‌شود که انواع خدمات به صورت صوت و دیتا بر روی آن قابل ارایه است.
وی افزود: حجم قابل توجه تبادل دیتا، ارایه ویدیو آندی‌مند، شبکه سیار رادیویی و سایر سرویس‌های این چنینی از جمله امکاناتی است که اپراتور چهارم برای کاربران فراهم می‌کند.
هراتیان‌نژاد معتقد است که با اجرایی شدن اپراتور چهارم بسیاری از مشکلات دسترسی به پهنای باند برطرف شده و محیط مناسب برای عرضه خدمات دیتا فراهم می‌شود.
وی با اشاره به تولید محتوا بر روی این شبکه افزود: بر این اساس دیگر نگاه ما نباید به اینترنت بین‌المللی باشد و لازم است افرادی برای این شبکه به تولید محتوا اقدام و خوراک اطلاعاتی  فراهم کنند تا از این طریق برخی از اطلاعات از طریق اینترنت بین‌الملل فراهم شود.
  وی با تحقق اپراتور چهارم آینده خوبی را برای وضعیت اینترنت کشور پیش‌بینی کرد و گفت: از این طریق قیمت اینترنت  کاهش می‌یابد.
به اعتقاد هراتیان‌نژاد، وقتی رقابت محدود باشد و عرضه تنها از طریق چند شبکه محدود انجام شود، باعث می‌شود فعالان محصولشان را به قیمت پیشنهادی خود در بازار ارایه کنند که این امر در خصوص وضعیت قیمت اینترنت تطبیق دارد.
وی افزود: فعالیت اپراتور چهارم باعث رقابت می‌‌شود به دلیل اینکه وقتی شرایط رقابت فراهم شود و عرضه‌کنندگان فراوانی در عرصه حضور پیدا می‌کنند که می‌توانند سرویس‌های گوناگونی را با قیمت‌های رقابتی در بازار عرضه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :