آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1703
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 520

با عرضه دو دوربین جدید توسط سونی

از راه دور سه بعدی فیلم بگیرید

سونی به تازگی مدل هایی از دوربین های ویدیویی دو چشمی را عرضه کرده است که می توانند از نقاط بسیار دور تصاویر سه بعدی تهیه کند.

مهر – دوربین‌های DEV-5 و DEV-3 که از ماه نوامبر وارد می‌شوند نه تنها می‌توانند همانند دوربین‌های اپتیکی دوچشمی عادی مناظر دور دست را بزرگنمایی کنند بلکه می‌توانند این مناظر را به صورت فیلم و عکس سه‌بعدی ثبت کنند.
این دو محصول جدید سونی مجهز به لنزهایG f/1.8-3.4، دو حسگر 4 میلی‌متری Exmor R back-illuminated CMOS، دو پردازشگر BIONZ و زاویه‌یاب‌های الکترونیکی هستند و می‌توانند تصاویر ویدیویی را با وضوع تصویر بالا 1920×1080 پیکسل ضبط کنند.
همانند تمام دوربین‌های اپتیکی دو چشمی این دو مدل نیز می‌توانند فاصله زاویه‌های دید را روی چشم کاربر تنظیم کنند.
DEV-5 و DEV-3 عکس‌های خود را با وضوح تصویر 1/7 مگاپیکسل در فرمت 4:3 و یا با وضوح تصویر 5 مگاپیکسل در فرمت صفحه عریض می‌گیرند و می‌توانند با فناوری SteadyShot دارای فوکوس الکترونیک عکس‌ها را تثبیت کنند.
همچنین این دوربین‌ها دارای کلیدی هستند که امکان تغییر حالت سه‌بعدی به دوبعدی را فراهم می‌کند.
DEV-3 تنها دارای یک زوم اپتیکی است که بزرگنمایی حداکثر 10 برابر را ارایه می‌کند درحالی که DEV-5 از یک زوم کلی 20 برابر بزرگنمایی برخوردار است که از این مجموع، یک بزرگنمایی 10 برابر برای حالت اپتیکی و یک بزرگنمایی 10 برابر برای حالت دیجیتال است.
این مدل همچنین دارای یک پردازشگر GPS یکپارچه است که می‌تواند محل دقیقی را که در آنها عکس‌ها و فیلم‌ها گرفته شده‌اند در گوشه تصویر درج کند.
DEV-3 با قیمت هزار و 399 دلار و DEV-5 به قیمت هزار و 999 دلار عرضه خواهد شد.
براساس گزارش انگجت، هر دو مدل از کارت‌های حافظه خارجی سازگار با استانداردهای SD،  SDHC، SDXC و Memory Stick استفاده می‌کنند.
با یک کارت 32 گیگابایتی می‌توان حداکثر دو ساعت و نیم فیلم سه‌بعدی یا 13 ساعت فیلم دوبعدی ضبط کرد.
این تصاویر در فرمت AVCHD ذخیره می‌شوند که بعدا می‌توانند روی دیسک لیزر سرخ و یا پرتو آبی (Blu-ray) نوشته شوند.
این دوربین‌های دو چشمی ویدیویی سه‌بعدی دارای یک میکروفن استریوی یکپارچه، ورودی میکروفن خارجی،  یک جک هدفون، خروجی HDMI و پورت USB هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :