آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1704
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 613

توسط سامسونگ، سونی، پاناسونیک و XPAND 3D

توسعه استاندارد عینک های سه بعدی اکتیو آغاز شد

سامسونگ، پاناسونیک، سونی و XPAND 3D پروژه توسعه استانداردهای BLUETOOTH®-ENABLED RF و IR مصرف کنندگان عینک های سه بعدی اکتیو را آغاز کردند.

فناوران - این چهار شرکت برای ایجاد و توسعه استاندارد جدیدی با عنوان Full HD 3D Glasses Initiative به تازگی همکاری مشترکی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند که بر اساس آن درنظر دارند استاندارد جدیدی مبتنی بر فرکانس‌های رادیوی (RF) که شامل پروتکل‌های سیستم RF بین عینک‌های سه‌بعدیXPAND active shutter و صفحه‌های نمایش سه‌بعدی مانند تلویزیون‌ها، مانیتورهای کامپیوتری سه‌بعدی و ویدیو پروژکتورها می‌شوند را توسعه دهند.
این استانداردسازی انواع مختلف دستگاه‌هایی را که از اینفرارد و پروتکل‌های سیستم (IR) بین عینک‌های سه‌بعدی اکتیو و صفحه‌نمایش‌های سه‌بعدی استفاده می‌کنند را در بر می‌گیرد؛ از تولیدات مشترک پاناسونیک با XPAND 3D گرفته تا محصولات اختصاصی از سامسونگ و سونی.
از همین ماه توسعه کاربردی استاندارد Full HD 3D Glasses Initiative آغاز شود. عینک‌های تولید شده تحت پروتکل‌های IR/IF که از سال 2012 در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد با محصولات سه‌بعدی اکتیو تولید شده در سال 2011 نیز سازگار خواهد بود.
Masayuki Kozuka، مدیرکل رسانه دفتر همکاری‌ها و بخش تحقیقات پاناسونیک با اظهار خرسندی از این همکاری مشترک می‌گوید: پاناسونیک همواره روی استانداردسازی فناوری عینک‌های سه‌بعدی کار می‌کند و ما امیدواریم که این همکاری گسترده سهم قابل توجهی در جهت تسریع رشد محصولات مرتبط با سه بعدی داشته باشد.
Jurack Chae، معاون بخش تحقیق، توسعه و کسب و کار نمایشگرهای سامسونگ هدف از این همکاری مشترک که میان تولیدکنندگان و ارایه‌کنندگان پیشرو صنعت سه‌بعدی جهان صورت گرفته است را معرفی و عرضه جهانی عینک‌های سه‌بعدی اکتیو عنوان کرده و تاکید می‌کند: این همکاری مشترک به منظور رفع نیازهای مصرف‌کنندگان سرگرمی‌های خانوادگی صورت گرفته است و نشان می‌دهد که راه در پیش گرفته شده سامسونگ در بخش تولیدات Active 3D کاملا درست بوده است.
ارایه تصویر سه‌بعدی با کیفیت  Full HDیکسان برای هر چشم در کنار به کارگیری فناوری بلوتوث و آزادی عملی که این فناوری برای کاربران فراهم می‌آورد از مزایای استفاده از این فناوری جدید است. این فناوری جدید کمک می‌کند تا مصرف‌کنندگان درک و تجربه روشن‌تری از سه‌بعدی داشته باشند و از دیدن تصاویر سه‌بعدی واقعی از هر زاویه لذت دوچندان ببرند.
Jun Yonemitsu، معاون ارشد مدیرکل سرگرمی‌های خانگی سونی می‌گوید: ما معتقدیم که تکنولوژی Active 3D مناسب‌ترین روش برای ارایه تصاویر با کیفیت 1080 پیکسل برای هر چشم است که تجربه بهتری را از تصاویر سه‌بعدی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.
Maria Costeira، مدیرعامل شرکت XPAND 3D نیز با ابراز خرسندی از این همکاری مشترک میان سامسونگ، سونی، پاناسونیک و XPANDA 3D می‌گوید: این همکاری در واقع تعهدی از سوی صنعت الکترونیک در برابر مصرف‌کنندگان است تا بتوانند بالاترین کیفیت را در بخش خدمات سه‌بعدی با راه حلی ساده اما قدرتمند به دست آورند.
Michael Foley، مدیر اجرایی Bluetooth SIG هم از پشتیبانی و حمایت شرکتش در حرکت به سمت استفاده از تکنولوژی بلوتوث روی عینک‌های سه‌بعدی در این استانداردسازی خبر می‌دهد.
وی می‌گوید: رهبران بازار برای ارایه تجربه‌ای بهتر از فناوری سه‌بعدی در بین مصرف‌کنندگان همکاری را با یکدیگر آغاز کرده‌اند و به نظر می‌رسد که فناوری بلوتوث به دلیل آزادی و راحتی که برای کاربران فراهم می‌آورد به عنوان یکی از اجزای اصلی و حیاتی این استاندارد در آینده در نظر گرفته می‌شود. این موضوع زمانی هیجان انگیزتر می‌شود که فناوری بلوتوث در اتاق‌های نشیمن رابطی بین عینک‌های سه‌بعدی، سیستم‌های صوتی استریو وکنترل از راه دورها با قطب اتاق نشیمن یعنی تلویزیون خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :