آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1710
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 1102

گلمر بحری، کاندیدای انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای:

" نصر" باید خودش را تثبیت کند

کاندیدای زن انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی استان تهران درخصوص شرکت بانوان در انتخابات صنف به عنوان نامزد انتخابات گفت: تمام بحث این است که بانوان و آقایان نکنیم، صنفی که اینقدر خانم دارد اینقدر مدیر خانم دارد طبیعتا حضور یکی دو نفر خانم یا تعداد کمی نسبت به آقایان در صنف یک جور به معنی نادیده گرفتن است.

ایتنا- گلمر بحری،  مدیرعامل شرکت پارس آتنا دژ اظهار داشت: متاسفانه یاد گرفتیم در هر صنفی که در ایران شکل می‌گیرد صنف، صنف آقایان باشد حرفی از خانم‌ها در آنجا زده نشود! برای همین عجیب می‌شود وقتی یک تعداد زیادی خانم ثبت‌نام می‌کنند برای این دوره، ولی فکر می‌کنم کلمه اینکه خانم‌ها زیاد هستند، آقایان زیاد هستند، را کم کنیم و این‌طور به قضیه نگاه کنیم که شایسته این است که کی ‌باشد و کی نباشد، و مدیرانی که درخواست کردند کاندیدا شوند چقدر شایستگی حضور در این جایگاه را دارند جدا از اینکه خانم یا آقا هستند.
وی در مورد نبود فرهنگ شایسته سالاری افزود: در جامعه‌ای که هنوز خیلی مردسالار است طبیعتا یک مقاومت اولیه وجود دارد ولی فکر می‌کنم خوب هست که ما یاد بگیریم شایسته سالار باشیم به جای اینکه به مرد یا زن بودن افراد توجه کنیم.
نامزد انتخابات هیات مدیره سازمان نصر تهران پیرو بحث‌های اخیر در مورد مدیریت سازمان توسط یک زن گفت: طبیعتا یک مقاومت اولیه خواهیم داشت که امیدوارم افراد بروند به سمتی که شایستگی‌ها را بررسی کنند. چه فرقی می‌کند که یک خانم در این جایگاه است یا یک آقا وقتی انتخاب شده از طرف یک صنف و به او اعتماد شده. فکر می‌کنم ما این همه مدیر خانم داریم این همه کارمند خانم داریم حتما از آن طرف قضیه این جایگاه وجود دارد که یک خانم بتونه جایگاه مدیریت را در صنف داشته باشد.
مدیرعامل شرکت پاد علت و دلایل حضور خود در این دوره از انتخابات را این‌گونه بیان داشت: اولین دلیلی که در این دوره ثبت‌نام کردم این است روز آخر ثبت‌نام انتخابات که شد دیدم در لیست کاندیداها کسی در حوزه امنیت وجود ندارد. به دلیل اینکه این خلأ به شدت احساس می‌شد و به نظرم هر وقت که مثل دوره اول امنیتی‌ها کمرنگ بودند و تقریبا نبودند باعث شد که سیاست‌ها و دغدغه‌ها امنیت هیچ‌وقت دیده نشود و تفاوت‌هایی ایجاد شد وقتی که در دوره دوم امنیتی‌ها حضور جدی پیدا کردند. این قضیه باعث شد که من به خاطر امنیتی‌ها روز آخر اعلام کردم که می‌خواهم ثبت‌نام کنم که پس از تمدید ثبت‌نام چند نفر امنیتی دیگر نیز ثبت‌نام کردند.
بحری ادامه داد:‌ دلیل دوم اینکه ما خانوادتا عادت کردیم که دغدغه در بیزینسمون به جز بیزینس داشته باشیم به نام صنف که طبیعتا برای‌مان اهمیت داشت. با بحری خیلی صحبت کردیم که باشیم و نباشیم و چه کنیم، دیدیم که به هر حال هر چه که باشد دغدغه این صنف دغدغه‌ای‌ست که برای ما هم مطرح است. این هم دلیل دومی بود که حضور پیدا کردم.
گلمر بحری درباره استقلال یا عدم استقلالی از پدر خود اظهار داشت: این حقیقت را هرگز کتمان نمی‌کنم که اگر گلمر بحری امروز در این جایگاه وجود دارد، حتما بدون هیچ شک و شبهه‌ای وجود بحری در این جایگاه صددرصد تاثیر بسیار جدی داشته و اصلا نمی‌شود این را نادیده گرفت.اگر منظور از استقلال این است که بحری تاثیری بر رویکردهای من ندارد، تاثیر در طرز فکر من ندارد یا اینکه این استقلال یعنی من طرز فکرهایم متفاوت است، باید بگویم مطمئنا ما همسو هستیم مطمئنا ما ساعت‌های بسیار زیادی را چه در گذشته چه در آینده راجع به مسایل صنف‌مان با هم گپ می‌زنیم، صحبت و دغدغه‌های‌مان را مطرح می‌کنیم.
بحری در ادامه گفت: مطمئنا اولین مشاور من در آینده هم بحری خواهد بود. من دنبال این نیستم که گلمر بحری یک چیز جدایی از باقر بحری است. ولی خوب طبیعتا تلاش‌های خودم را هم به شخصه دارم که فردی که قابلیت‌های خودم را خودم در صنف اعلام می‌کنم و سعی کنم خودم در جایگاه خودم یک قدم برداشته باشم. کما اینکه قبلا زمینه کاری ما با همدیگر یک تفاوت‌هایی داشته بحری اول سخت‌افزاری بودند به هر حال و من کلا با زمینه امنیت شروع کردم.
این نامزد انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران درباره پیوستن به لیست یا گروه ائتلافی گفت: بله در لیستی حاضر هستم و فکر می‌کنم که تشکیل گروه‌ها و انرژی که در گروه‌ها وجود دارد باعث می‌شود که همه دغدغه‌ها یکجا دیده شود. به خصوص وقتی گروه‌هایی می‌روند به سمت اینکه همه صنوف مختلف کامپیوتر را یکجا پوشش دهند، طبیعتا کمک می‌کنند به همه اعضای صنف که انتخابی که می‌کنند دغدغه همه دیده شود، نه یک صنف خاص مثلا سخت‌افزار، نرم‌افزار یا هر چیزی و وقتی که فکر بیش از یک نفر آدم پشت هدف‌های یک صنف هست و پشت برنامه‌ریزی‌های اولیه هست، طبیعتا فکر کامل‌تری هست تا فکر یک نفر آدم. در نتیجه من هم در لیست هستم.
وی در مورد وضعیت حال و آینده سازمان اظهار داشت: من فکر می‌کنم که هنوز برای اینکه حرف از این بزنیم که سازمان به یک تثبیتی رسیده و الان ما باید راه تثبیت را ادامه بدهیم زود هست. سازمان رشدهای اولیه‌اش را داشته و در این مدت هم خوب پیش رفته به نسبت اندازه یک صنفی که وابسته به هیچ چیز مشخصی نبوده و باید روی پای خودش می‌ایستاد و خودش را ثابت می‌کرد.
مدیرعامل پارس آتنا دژ ادامه داد: فکر می‌کنم اولین قدم سازمان که در مسیر جدید هم باید بردارد و هیات مدیره برای آن تلاش کند این است که خودش را ثابت و خودش را تثبیت کند و ارتباط‌شان را با دولت قوی کنند که مطمئنا اولین قدم همچنان این است که به دولت بگوییم خصوصی‌ها چه هستند، چه نیستند و چه ارزش‌هایی می‌توانند داشته باشند.
گلمر بحری در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب شدن خود در هیات مدیره گفت: جدا از اینکه من رای می‌آورم یا نمی‌آورم به هر حال در این صنف و این سازمان حتما فعال خواهم بود. همچنان فعالیتم را ادامه خواهم داد و اینکه در هیات مدیره باشم یا نه شاید بتوانم تاثیرگذاری بیشتری داشته باشم و مطمئنا هر گروهی که انتخاب شود تمام تلاشش را می‌کند که بیشترین اثرگذاری برای صنف داشته باشد. مهم این است که هرکدام از ما چه در هیات مدیره چه خارج از هیات مدیره باید تلاش کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :