آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1713
تاریخ انتشار : 5 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 744

آغازخانه تكاني در اتاق بازرگانی

چند روز پس از اعلام رييس اتاق بازرگاني ايران مبني بر اعمال تغييرات مديريتي در اين اتاق، اولين تغييرات از سطوح پايين تر اتاق ايران آغاز شد. در اولين گام چند نيروي روابط عمومي اتاق ايران تعديل شدند.

ایسنا- همراه با تغييرات ساختاري در پارلمان بخش خصوصي ايران، اولين تغييرات در بخش روابط عمومي اين نهاد بوده كه به گفته‌ مديركل روابط عمومي آن، تعداد كاركنان تعديل شده اين بخش كمتر از انگشتان يك دست بوده است. پس از آنكه كاركنان روابط عمومي اتاق ايران چند روز پيش اخبار مربوط به چهارمين نشست هيات نمايندگان دوره‌ هفتم اتاق ايران را با تاخير منتشر كردند، مشخص شد كه اين اقدام در جهت اعتراض به تمديد نكردن قرار‌داد‌هاي كار آنها بوده است. پس از آن نيز هرچند برخي كاركنان روابط عمومي اتاق ايران به كار خود ادامه دادند، اما به نظر مي‌رسيد هنوز مشكل آنها حل نشده است. پدرام سلطاني، نايب رييس اتاق ايران در اين مورد گفت: اين كار خطاي واحد اداري بوده كه پس از اتمام قرار‌داد پرسنل روابط عمومي نامه خاتمه كار زدند. ما پس از مطلع‌شدن موضوع را بررسي كرديم و پس از تمديد قرار‌داد پرسنل روابط عمومي تاكيد كرديم كه چند نفري هم كه اعلام شده نياز به حضور آنها نيست در بخش‌هاي ديگر اتاق مشغول به كار شوند. مصدقي، رييس‌كل اتاق ايران نيز كه اعتقاد دارد اين مساله يك موضوع داخلي است و نبايد رسانه‌اي شود، تنها يك جمله مي‌گويد: مشكل حل شده است. با وجود اين، به نظر مي‌رسد چند نفر از پرسنل روابط عمومي اتاق ايران بايد با كار خود خداحافظي كنند كه اين موضوع مورد تاييد مديركل روابط عمومي اتاق هم است. از سوي ديگر پيگيري‌ها حاكي از اين است كه كاركناني هم قرار است ادامه كار بدهند پس از خاتمه قرارداد كارشان در پايان شهريور ماه امسال، هنوز قراردادهاي جديد با آنها منعقد نشده است.
بازمهندسي ساختار پرسنلي اتاق
همچنين اتاق بازرگاني ايران در بيانيه‌اي در اين مورد توضيحاتي داده و به بازمهندسي ساختار اداري و پرسنلي اين نهاد اشاره كرده است. در اين بيانيه ذكر شده است: «از اواخر دور ششم هيات نمايندگان اتاق ايران، نقش اين نهاد به عنوان مشاور قوا و براساس تکاليف و وظايف قانوني خود، جان بيشتر و جديت بارزتري يافت. با آغاز دوره هفتم و ديدارهاي اختصاصي هيات رييسه‌هاي اتاق‌هاي ايران و تهران، با روساي قوا و نيز مقام معظم رهبري، براساس تصريحات هريک از ايشان، تکاليف و تعهداتي براي اين نهاد، ايجاد شد که مستلزم شتاب بيشتر، کيفيت بالاتر بدنه اجرايي و دانايي و توانايي بيش از پيش اين مجموعه کهن اقتصاد مردمي ايران است. پس از انتخابات خرداد و آغاز دوره هفتم، اتاق ايران، در مواضع مختلف، صريحا موضوع بازمهندسي ساختار اداري و پرسنلي اتاق را مطرح و در جلسات محدودتر با مديران، در سطوح مختلف اتاق، به ايشان تکليف شد تا اين موضوع را پيگيري و براي اقدام، دست به کار شوند.
 در اين ميان اداره کل روابط عمومي و انتشارات اتاق ايران، نمودار ساختار جديد خود، مبني بر استقلال انتشارات و توسعه آن در حد مرکز نشر و امور فرهنگي، به عنوان نهاد مستقل تحت نظارت اتاق ايران و چند تغيير ديگر را به مديريت عالي اجرايي اتاق ارایه كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :