آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18045
تاریخ انتشار : 23 آبان 1391 9:59
تعداد بازدید : 656

هکر ایرانی سایت واحد مرکزی خبر و صدها سایت خارجی دستگیر شد

هکر حرفه ای که سایت واحد مرکزی خبر و هزار سایت خارجی را هک کرده بود، پس از دستگیری مدعی شد به صدها سایت اسراییلی و آمریکایی نفوذ پیدا کرده است.

خبرگزاری مهر- سرهنگ غلامرضا حسینی، رییس فتای خراسان جنوبی درباره جزییات این پرونده گفت: یکی از ماموریت‌های پلیس فتا شناسایی هکرهایی است که به صورت عمدی اقدام به ضربه زدن به اشخاص یا سایت‌ها می‌کنند. بر این اساس هکرها به چهار گروه هکرهای سفید، خاکستری، سیاه و صورتی تقسیم می‌شوند.
وی افزود: هکرهای سفید فقط به دنبال کنجکاوی هستند. هکرهای خاکستری منافع خودشان را در نظر می‌گیرند و هکرهای سیاه به دنبال سوءاستفاده و ضربه زدن هستند. هکرهای صورتی نیز احساساتی عمل می‌کنند.
رییس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: در همین راستا چندی قبل ماموران پلیس فتای خراسان جنوبی هنگام پایش سایت‌ها به یک وبلاگ برخوردند که صاحب وبلاگ در آن اقدام به آموزش هک کرده بود. بررسی‌های پلیسی نشان داد وبلاگ متعلق به جوانی 21 ساله دانشجوی رشته کامپیوتر و اهل بیرجند است.
وی افزود: در ادامه به بررسی فیس‌بوک متهم پرداخته و دریافتیم که او اقدام به پایش 10 سایت داخلی و هزار سایت خارجی کرده است. یکی از سایت‌های داخلی که از سوی متهم هک شده بود سایت واحد مرکزی خبر بود. متهم مدعی شده بود در راستای حمایت از زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی اقدام به هک کردن سایت واحد مرکزی خبر کرده است.
سرهنگ حسینی افزود: متهم با دستور قضایی دستگیر شد که در بازجویی‌ها اعتراف کرد در این مدت فقط برای کنجکاوی اقدام به هک کردن سایت‌ها می‌کرده است. همچنین برای نشان دادن ضعف سایبری کشورهای اسراییل، آمریکا و انگلیس اقدام به ورود به سایت‌های این کشورها و پایش اطلاعات آنها می‌کردم.
این مقام پلیس گفت: با دستگیری این هکر مشخص شد پلیس تهران نیز در تعقیب او بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :