آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18067
تاریخ انتشار : 23 آبان 1391 10:32
تعداد بازدید : 583

عضو هیات رییسه مجلس:

دولت برای جابه جایی 10 درصد اعتبارات طرح هدفمندی اجازه دارد

عضو هیات رییسه مجلس گفت: کسری بودجه معمولا با کاهش هزینه جاری دستگاه ها جبران می شود.

خبرگزاری فارس- محمدحسین فرهنگی، در مورد راه‌های جبران کسری بودجه سال جاری که از سوی معاون برنامه‌ریزی رییس جمهور وقوع کسری بودجه تایید شده است، گفت: کسری بودجه معمولا ‌از عدم تحقق درآمدهای بودجه و افزایش مصارف هزینه‌ای از منابع درآمدی پدید می‌آید، این کسری با کاهش اعتبارات هزینه‌ای جبران می‌شود.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: در حال حاضر میزان دقیق کسری بودجه قابل پیش‌بینی نیست، باید تا آخر سال صبر کرد که درآمدهای نفت محقق شود، آن موقع میزان دقیق کسری بودجه مشخص می‌شود.
فرهنگی افزود: در احکام قانون بودجه سال جاری اجازه جابه‌جایی 10 درصد از اعتبارات از جمله اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها به دولت داده شده است و دولت می‌تواند از این اختیارات
 استفاده کند.
نماینده تبریز در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا اجازه جابه‌جایی 10 درصد از منابع می‌تواند جبران کسری بودجه کند، گفت: باید میزان دقیق کسری بودجه در پایان سال مشخص شود و در حال حاضر رقم آن قابل پیش‌بینی نیست.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: همچنین در مصوبه‌ای که مجلس گذراند، به دولت اجازه داده شد، از محل درآمد مابه‌التفاوت فروش نرخ ارز در بودجه عمومی دولت استفاده شود.
فرهنگی در مورد طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار نیازمند، گفت: این طرح که از سوی نمایندگان با یک فوریت ارایه شد، نمایندگان به فوریت آن رای دادند، اما نه کلیات و یا جزییات آن هنوز تصویب نشده است.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: این طرح از سوی آقای ابوترابی، از نایبان رییس مجلس به کمیسیون مربوطه ارجاع خواهد شد که در آنجا به درستی بررسی شود.
وی در مورد اینکه کمیسیون اصلی رسیدگی به این طرح کدام خواهد بود، گفت: آقای ابوترابی تشخیص می‌دهد که طرح نمایندگان را به کدام کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :