آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18069
تاریخ انتشار : 23 آبان 1391 10:34
تعداد بازدید : 697

طرح جامع حمایت از تولید به صحن مجلس رسید

پیشنهاد معافیت مالیاتی سه ساله برای تولیدکنندگان

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارایه طرح فوریتی حمایت از تولید ملی از سوی مرکز پژوهش ها به صحن علنی مجلس گفت: این طرح راهکارهای تسهیل تولید در کشور را مورد بررسی قرار داده است.

خبرگزاری مهر- کاظم جلالی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتمام بررسی طرح حمایت از تولید ملی در مرکز پژوهش‌ها گفت: کمیته‌ای متشکل از مرکز پژوهش‌ها، اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون صنایع و حمایت از تولید ملی این طرح را برای ارایه به مجلس آماده کردند.
 جلالی با بیان اینکه این طرح هفته آینده به صحن علنی مجلس ارایه خواهد شد، گفت: این طرح در واقع برای اتخاذ استراتژی تسهیل در مقابل استراتژی تحریم است.
جلالی با اشاره به تسهیلات مالیاتی که این طرح برای تولیدکنندگان در نظر گرفته است گفت: طبق این طرح تخفیف‌های مالیاتی سه ساله‌ای برای تولیدکنندگان و صنایع در نظر گرفته می‌شود.
 وی افزود: براساس این طرح وزارت اقتصاد و دارایی ظرف شش ماه لایحه قانونی را برای ادغام بنگاه‌های اقتصادی کوچک بیاورد تا با تشکیل بنگاه‌های اقتصادی بزرگ پروژه‌هایی بزرگ در کشور اجرا شود.
 جلالی گفت: این طرح برای ساماندهی ممنوع‌الخروج کردن صاحبان بنگاه‌های اقتصادی نیز تصمیم‌گیری می‌کند که بر این اساس مدیران اقتصادی هم دارای دادگاه‌های ویژه‌ای خواهند شد.
 رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی افزود: این معنی ندارد که قاضی که تمام جرایم عمومی را بررسی می‌کند پرونده مدیران اقتصادی را هم بررسی کند و مدیر اقتصادی هم برود در صف مجرمان عمومی بایستد و با همان جرایم عمومی و در همان دادگاه محاکمه شود، قاضیی که در حال بررسی پرونده‌های اقتصادی است باید دارای اطلاعات اقتصادی باشد علاوه بر این باید شان مدیران اقتصادی هم رعایت شود.
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بخشی از مدیران بنگاه‌های اقتصادی و صاحبان صنایع از دولت طلبکار هستند و بعد به خاطر بدهکاری مالیاتی‌شان ممنوع‌الخروج می‌شوند. در طرح جدید مرکز پژوهش‌ها برای ممنوع‌الخروج شدن مدیران بنگاه‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و نوع تسویه حساب طلب و بدهی مدیران بنگاه‌های اقتصادی به دولت هم مشخص شده است.
 وی افزود: در بخش کار امور اجتماعی نیز سهم بیمه کارفرمایان از 23 درصد به هشت درصد تقلیل یافته و 15 درصد باقی مانده در طول سه سال از طرف دولت پرداخت می‌شود.
 جلالی گفت: در مورد افزایش سرمایه بانک‌ها از سوی صندوق توسعه ملی رقمی پیشنهاد شده است. علاوه بر این برای حل مشکلات معوقات و تسهیلات بخش تولید هم راه‌حل‌هایی مشخص شده است.
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت از بخش کشاورزی به عنوان شاخه‌ای مهم از تولیدات گفت: این طرح  راهکارهای حمایت از تولیدات کشاورزی را نیز مورد بررسی قرار داده است.
 وی گفت: این طرح هفته آینده با قید یک فوریت به صحن علنی مجلس ارایه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :