آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18089
تاریخ انتشار : 24 آبان 1391 10:11
تعداد بازدید : 5202

معاون ارتباطات شرکت مخابرات ایران:

واسطه گری بزرگ ترین ضربه را به صنعت مخابرات زده است

به گفته معاون ارتباطات شرکت مخابرات ایران، یکی از دلایل اصلی عقب ماندگی در صنعت مخابرات کشور علاقه بیشتر صنعت گران به واسطه گری
بوده است.

فناوران- داوود زارعیان گفت: نمایشگاه تلکام فرصت خوبی برای ارایه توانمندی‌های صنایع داخلی است تا با ارایه محصولات و راهکارهای جدید اپراتورها و مصرف کنندگان اصلی این حوزه را برای خرید تجهیزات ترغیب کنند.
زارعیان با اعلام اینکه سیاست شرکت مخابرات ایران در خرید تجهیزات استفاده از توانمندی‌های داخلی است، افزود: با توجه به شرایط امروز اگر تولید کننده‌ای حتی 10 تا 20 درصد قیمت محصولش بیشتر از مشابه خارجی باشد، ما استفاده از محصول داخلی را ترجیح می‌دهیم. اما متاسفانه علاقه به واسطه گری به جای تولید، کشور را در این صنعت بسیار مهم از دنیا عقب انداخته است.
وی در خصوص برنامه‌های دیگر شرکت مخابرات ایران برای حمایت از صنایع داخلی گفت: به عنوان اپراتور نمی‌توانیم در بحث تولید مستقیم وارد شویم. اما آنچه که از دست مان در خصوص حمایت و خرید تجهیزات بر می‌آید، قطعا دریغ نخواهیم کرد.

دولت به اپراتورها ارز مرجع بدهد
زارعیان در پاسخ به این سوال که آیا شرکت مخابرات ایران همانند ایرانسل به سازمان تنظیم مقررات برای اختصاص ارز با نرخ مرجع درخواستی ارایه داده است یا نه، گفت: برای مخابرات ایده‌آل این است که ارز با نرخ مرجع از دولت دریافت کند. اما در این رابطه بعید به نظر می‌رسد کار به جایی برسد.
وی در خصوص اینکه اگر قرار باشد، هزینه‌های شرکت مخابرات به دلیل افزایش نرخ ارز زیاد شود. این احتمال وجود دارد که نرخ مکالمات مجددا افزایش یابد، افزود: قاعدتا ما نیز همانند سایر صنایع با مشکلاتی در این رابطه روبه رو هستیم. اما تاکنون به این نتیجه نرسیده ایم که راهکار گذر از مشکل، افزایش تعرفه خدمات مان باشد.
با تمدید دوره حفاظت، کشور عقب می‌ماند
از زارعیان درباره افزایش 15 ماهه طول دوره حفاظت از اپراتور سوم پرسیدیم. او با تاکید بر اینکه صرفا به عنوان یک کارشناس دراین باره نظر می دهد و سخنان او دراین بخش، نظر رسمی شرکت مخابرات ایران نیست، گفت: این موضوع باعث زیان کشور خواهد شد چرا که تاخیر در ورود به باند پهن که مزایای بسیاری برای مشترکان و دولت دارد، موجب از بین رفتن فرصت‌ها می‌شود.
وی افزود: متاسفانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این خصوص ضعیف عمل کرده و این سازمان که از آن به عنوان متولی اصلی در این حوزه یاد می‌شود نباید تسلیم هر نامه‌ای می‌شد و قبل از پذیرش آن باید پیگیری‌های خود را برای لغو آن انجام می‌داد.
وی با بیان اینکه دنیا منتظر ما نمی‌ماند گفت: اگر این دوره 15 ماهه تا انتها ادامه یابد، مشترکان و سازمان‌هایی که می‌توانند با استفاده از باند پهن سیار فرصت‌های طلایی برای خود ایجاد کنند، متضرر خواهند شد.
معاون ارتباطات شرکت مخابرات ایران گفت: رگولاتوری می‌توانست برای کمک به اپراتور سوم از راهکارهایی همچون جریمه نکردن یا نگرفتن بخشی از حق السهم دولت استفاده کند. نه اینکه از سرمایه‌گذاری که امروز اپراتورها انجام داده‌اند مایه بگذارد.

جذب نخبگان در نمایشگاه تلکام
زارعیان با بیان اینکه جذب نخبگان یکی از برنامه‌های اصلی مخابرات در تمامی دوره‌های حضور در نمایشگاه تلکام بوده است، گفت: افرادی که توانایی ارایه پروژه یا راهکاری برای بهبود وضعیت شرکت مخابرات دارند، می‌توانند به غرفه مخابرات در نمایشگاه تلکام مراجعه کنند و قطعا مورد استقبال کارشناسان ما قرار خواهند گرفت.

برنامه‌های مخابرات در سیزدهمین نمایشگاه تلکام
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران همچنین در گفت و گو با فناوران، برنامه‌های گروه مخابرات ایران را برای حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تلکام 2012) تشریح کرد.
زارعیان با بیان اینکه امسال برای سومین سال پیاپی شرکت مخابرات ایران در قالب گروه مخابرات ایران در این نمایشگاه حضور دارد، گفت: شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مخابرات ایران، شرکت‌های همکار مستقیم و شرکت‌های سهامدار و شریک مخابرات همه در قالب یک گروه در نمایشگاه تلکام حضور دارند.
وی هدف این حضور گروهی را معرفی برند بزرگ ترین شرکت بــورسی کشور عنوان کرد و ادامه داد: جلوگیری از هزینه‌های اضافی و رقابت‌های درون شرکتی و در دسترس قرار دادن تمامی خدمات به بازدیدکنندگان از دیگر اهداف این حضور گروهی است.
وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران، شرکت ارتباطات سیار، 8 شرکت مخابراتی استانی، شرکت مبین نت، مبین وان، تالیا، جیرینگ، خدمات اول مبین و رهپویان همتا از جمله شرکت‌های گروه مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام هستند افزود: این شرکت‌ها در سالن‌های 6 و 7 نمایشگاه تلکام، خدمات خود را ارایه
 می دهند.
وی ارایه خدمات مستقیم در دو بخش تلفن همراه و ثابت، عرضه سرویس‌های ارزش افزوده جدید و راه‌اندازی خدماتی که طی یکسال گذشته کار کارشناسی روی آنها صورت گرفته را از جمله تفاوت‌های بارز حضور گروه مخابرات ایران در ایران تلکام 2012 نسبت به سال گذشته عنوان کرد و گفت: افزایش تعداد شرکت‌های گروه مخابرات ایران از دیگر تفاوت‌های این حضور است.
معاون ارتباطات شرکت مخابرات ایران همچنین از معرفی چندین سرویس در حوزه ارایه خدمات ADSL در طول برپایی نمایشگاه خبر داد و گفت: فعالیت مرکز تماس 2020 شرکت مخابرات ایران برای خدمات ADSL که هم اکنون در 8 استان کشور راه‌اندازی شده است و قرار است به 30 استان کشور تعمیم داده شود، در این نمایشگاه تشریح خواهد شد.
وی رونمایی از برند ADSL مخابرات را از دیگر برنامه‌های شرکت مخابرات ایران در روزهای برپایی تلکام عنوان کرد و افزود: شرکت‌های رهپویان و مبین وان نیز از خدمات ارزش افزوده جدیدی در این نمایشگاه رونمایی خواهند کرد.
زارعیان برگزاری کارگاه‌های خدمات NGN و FMC بازارهای عمودی، IPTV ، را در راستای آمــــوزش و اطلاع رسانی خدمات نوین مخابرات و ارزش افزوده از دیگر برنامه‌های گروه مخابرات ایران در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران تلکام برشمرد.

«خدماتی از جنس فردا ، پاسخی است به اعتماد شما»
گروه مخابرات ایران در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی  بــــا شعار «خدماتی از جنس فردا ، پاسخی است به اعتماد شما» در محل دایمی نمایشگاه های تهران حاضر می شود.
در نمایشگاه امسال حدود 200 شرکت ایرانی و 25 شرکت خارجی حضور دارند. همچنین شرکت‌های بزرگ مخابراتی کشور امسال نیز به صورت گروه در فضای شش هزار متری سالن‌های 6 و 7 نمایشگاه تلکام حضور می یابند.
همچنین شرکت‌های مخابرات استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان غربی، قم، قزوین، خوزستان و مرکزی استان‌های هستند که در نمایشگاه تلکام 2012 حضور دارند.
گفتنی است علاوه بر شرکت‌های داخلی و خارجی ، تعدادی از دانشگاه های صنعتی کشور، سایت‌های خبری مرتبط و نشریات وابسته به صنایع مخابرات نیز در نمایشگاه امسال حضور دارند. همچنین کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی و تخصصی از سوی گروه مخابرات ایران در طول برپایی نمایشگاه برگزار می شود.
براساس این گزارش شرکت‌های مخابرات ایران‌، استان تهران، تالیا، مبین وان، رهپویان همتا، کارخانجات تولیدی شهید قندی، خدمات اول و شرکت‌های مخابرات هشت استان برگزیده، در ســـالــن 6 نمایشگاه و شرکت‌های ارتباطات سیار ایران، جیرینگ، خدمات اول مبین، مبین نت و مبین وان در سالن 7 نمایشگاه غرفه دارند و کارشناسان و مدیران شرکت‌ها همه روزه در غرفه‌ها حضور خواهند داشت تا پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان و خبرنگاران باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :