آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18133
تاریخ انتشار : 27 آبان 1391 7:50
تعداد بازدید : 750

مسوول توسعه ارتباطات ADSL شرکت پیشگامان کویر یزد:

مخابرات نباید هم رقیب PAPها باشد هم صاحب انحصاری تجهیزات

مسوول توسعه ارتباطات ADSL شرکت پیشگامان کویر یزد، یکی از بزرگ ترین مشکلات شرکت های ندا را گرفتن امکانات و تجهیزات از شرکت های مخابرات می داند.

فناروان- محمود کریمی با اعلام اینکه شرکت مخابرات بزرگ‌ترین رقیب شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (PAP) است، گفت: شرکت‌های خصوصی ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت باید امکانات لازم مثل ابزار انتقال و اتصالات خود را از مخابرات بگیرند در عین حال باید مشخصات کاربران نهایی خود را نیز به مخابرات ارایه دهند. درواقع،‌ مخابرات تنها منبع ارایه تجهیزات برای شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت است،‌ رقیب این شرکت‌ها نیز به شمار می‌رود و اطلاعات مربوط به رقابت و بازار ما را هم در اختیار دارد که این خلاف اصول رقابت است.
وی شتاب‌زدگی در خصوصی‌سازی شرکت مخابرات را مهم‌ترین عامل به وجود آمدن این شرایط عنوان کرد و گفت: درواقع، هنوز تکلیف شرکت‌های PAP با مخابرات مشخص نیست و با وجودی که شرکت‌های PAP می‌خواهند به طور مستقل خدمات اینترنتی‌شان را به کاربران نهایی ارایه دهند،‌ باید از هفت خوان رستم مخابرات رد شوند.
کریمی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و همچنین شورای رقابت را مراجعی دانست که باید هر چه سریع‌تر برای رفع این مشکل وارد عمل شوند. این دو سازمان باید به عنوان نهادهای ناظر و تنظیم کننده سازوکاری ارایه دهند تا شرکت مخابرات و شرکت‌های PAP همگی به صورت یکسان از منابع مثل سیم مسی استفاده کنند.
وی افزود: چنین تصمیمی موجب خواهد شد که توان رقابتی بین شرکت مخابرات و خصوصی به صورت یکسان ایجاد شود.  کریمی گفت: شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت موظف هستند به کاربران خانگی تا 128 کیلوبایت و به کاربران تجاری با توجه به نیازشان خدمات اینترنت ارایه دهند. اما تفاوتی که میان ارایه سرویس در کشور ما و در کشورهای دیگر وجود دارد، نحوه رقابت برای نگهداشتن کاربران است.
وی افزود: در کشورهای دیگر برای نگهداشتن کاربران و ارایه خدمات مطلوب، شرکت‌ها اقدام به بالا بردن سطح خدمات می‌کنند اما در ایران برای ارایه خدمات بهتر، قیمت خدمات را نیز بالا می‌برند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :