آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18142
تاریخ انتشار : 27 آبان 1391 8:15
تعداد بازدید : 3278

امروز در غرفه شرکت عصر گویش پرداز

«سامانه تایپ گفتاری نویسا» با قابلیت های تازه رونمایی می شود

نسخه جدید نرم افزار نویسا، نخستین سامانه تایپ گفتاری فارسی امروز در غرفه شرکت عصر گویش پرداز واقع در سالن 12 - 13 نمایشگاه تلکام 2012 رونمایی می شود.

فناوران- مدیرعامل شرکت عصر گویش پرداز با بیان اینکه نسخه جدید این نرم‌افزار با چهار قابلیت جدید به بازدیدکنندگان ارایه می‌شود، گفت: علاوه بر تایپ سریع متون هم‌زمان با گفتار گوینده، قابلیت تبدیل متن به گفتار هم به این نرم‌افزار افزوده شده است. هادی ویسی گفت: قابلیت تشخیص لحن و لهجه کاربر و همچنین ایجاد پروفایل شخصی برای تمامی کاربرانی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند ویژگی دیگری است که به نسخه جدید نویسا افزوده شده است. همچنین که میزان دقت این نرم‌افزار نیز  نسبت به نسخه قبلی 20 درصد افزایش یافته است. وی افزود: امکان ویرایش خودکار متون صوتی و پشتیبانی از نرم‌افزار کارا که تمامی فرمان‌هایی که به واسطه ماوس و کیبورد روی کامپیوتر انجام می‌شود را از طریق فرامین صوتی صادر می‌کند، ویژگی دیگری است که به نسخه جدید نرم‌افزار نویسا افزوده شده است. وی گفت: نویسا، نخسین سامانه تایپ گفتاری زبان فارسی است که توسط تیم تحقیق و توسعه شرکت عصر گویش پرداز طراحی، تولید و توسعه داده شده است و تاکنون چهار هزار نسخه از آن به فروش رفته است. وی افزود: با استفاده از این سیستم می‌توان بی‌نیاز از تایپ با صفحه کلید، تنها با خواندن متن آن را تایپ کرد. وی گفت: تایپ گفتاری نویسا چهار نسخه اصلی دارد که شامل نسخه حرفه‌ای‌ها با کاربرد عمومی و پشتیبانی از 65 هزار واژه، نسخه پیشرفته با کاربرد عمومی و پشتیبانی از 35 هزار واژه، نسخه تخصصی حقوقی برای کاربردهای حقوقی و قضایی با پشتیبانی از 45 هزار کلمه و نسخه پزشکی برای کاربردهای پزشکی و پشتیبانی از 40 هزار کلمه می‌شود. وی افزود: این بانک توسط خود کاربر قابل افزایش واژه است.
آریانا
ویسی در ادامه در خصوص دیگر محصولات این شرکت  گفت: نرم‌افزار متن خوان فارسی آریانا دیگر نرم‌افزاری است که توسط این شرکت طراحی و ارایه شده است.
وی با بیان اینکه با استفاده از این نرم‌افزار هر متن الکترونیکی که کاربر مایل باشد از طریق نرم‌افزار به متن صوتی تبدیل می‌شود، گفت: این نرم‌افزار برای دو گروه مخاطب اعم از ویژه نابینایان و ویژه کاربران شخصی و دو نسخه ویژه تلفن همراه و نسخه وب سرویس طراحی شده است.
 شناسا
ویسی با بیان اینکه دیگر محصول این شرکت نرم‌افزار شناساست که امکان شناسایی گوینده از روی لحن و لهجه را فراهم می‌کند، گفت: این نرم‌افزار در بخش تشخیص هویت و یا تایید هویت افراد از طریق صوت کاربرد دارد.
 نیوشا
مدیرعامل شرکت عصر گویش پرداز از نرم‌افزار نیوشا به عنوان دیگر محصول نرم‌افزاری این شرکت نام برد و گفت: این نرم‌افزار تلفن گویای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی و پردازش گفتار است.
وی افزود: این نرم‌افزار علاوه بر دارا بودن قابلیت‌های سنتی نرم‌افزار تلفن گویای هوشمند امکان دریافت درخواست صوتی مراجعان را هم داراست. وی گفت: مراجعه کننده در این سیستم می‌تواند فرد  یا بخش مورد نظر خود را به صورت صوتی اعلام کند و سیستم این قابلیت را دارد که درخواست‌های صوتی را تشخیص داده و پاسخ گوید. نرم‌افزار نیوشا در تلفن بانک گفتاری بانک پارسیان مورد استفاده قرار گرفته است. این نرم‌افزار با قابلیت شناسا نیز ترکیب شده و امکان تشخیص هویت کاربر به واسطه لحن منحصربه‌فرد کاربر را فراهم می‌کند. این قابلیت در کنار کد چهار رقمی بانکی درصد امنیت حساب‌های بانکی و تراکنش از طریق تلفن بانک را افزایش می‌دهد. وی افزود: نرم‌افزار متن خوان نیز به نرم‌افزار نیوشا افزوده شده که با استفاده از آن می‌توان اخبار شرکت را روی تلفن گویا پخش کرد. در همین راستا در نمایشگاه تلکام 2012 سیستم خبرخوان گویا به شماره 66550545 را راه‌اندازی کردیم. این سامانه متصل به 16 منبع خبری است که مراجعان به آن می‌توانند از طریق سامانه صوتی، رسانه و حوزه خبری مورد نظر خود را اعلام کند و از طریق نرم‌افزار متن خوان اخبار سایت‌های منابع خبری مورد نظر متقاضی به وسیله نرم‌افزار متن خوان خوانده می‌شود.
 واژه‌یاب
 مدیرعامل عصر گویش پرداز از نرم‌افزار واژه‌یاب به عنوان دیگر محصول این شرکت نام برد و گفت: این نرم‌افزار امکان جست‌و‌جوی واژه روی متن‌های صوتی را فراهم می‌کند. وی افزود: این نرم‌افرار هم روی وب کاربرد دارد و هم در شبکه داخلی و آرشیو سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی گفت: محصولات نرم‌افزاری این شرکت هم به خودی خود کاربرد دارند و هم با یکدیگر ترکیب شده و نرم‌افزارهای ترکیبی پدید می‌آورند.
مترجم صوتی
ویسی گفت: مترجم صوتی نرم‌افزار دیگر ماست که  که متن صوتی را دریافت و متن صوتی ترجمه شده ارایه می‌کند. در طراحی این نرم‌افزار در بخش نخست از نرم‌افزار تشخیص صوت استفاده شده در بخش وسط از نرم‌افزار مترجم و در قسمت آخر نرم‌افزار  متن خوان به کار گرفته شده است.
کارا
وی گفت: نرم‌افزار کارا محصول دیگری است که به واسطه آن می‌توان تمامی دستورهایی که به کامپیوتر داده می‌شود را به صورت صوتی صادر کرد. این نرم‌افزار برای معلولان و نابینایان کاربرد بالایی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :