آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18184
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 9:40
تعداد بازدید : 2069

جای خالی موبایلی ها در نمایشگاه تلکام 2012

تلکام به معنی صنعت ارتباطات، شامل هر نوع وسیله یا سیستم ارتباطی و مخابراتی است که گوشی تلفن همراه هم در آن دسته قرار می گیرد. اما چند سالی است که شرکت های موبایلی کمتر در نمایشگاه تلکام شرکت می کنند.

تا دو سه سال پیش تقریبا اکثر شرکت‌های موبایلی همچون نوکیا، سامسونگ، ال‌جی، موتورولا، سونی اریکسون، هوواوی، زد‌تی‌ای و حتی شرکت‌های کوچک چینی و چندین شرکت داخلی در نمایشگاه تلکام غرفه‌های بزرگی را به خود اختصاص می‌دانند، اما از یکی دو سال گذشته حضور موبایلی‌ها به شدت در نمایشگاه تلکام کمرنگ شده است.
نوکیا یکی از شرکت‌هایی بود که هر سال غرفه بزرگی را در نمایشگاه به خود اختصاص می‌داد و حتی در جریان برگزاری این نمایشگاه از مدیران خارجی اش دعوت می‌کرد تا محصولات جدید را رونمایی کنند، اما با تعطیل دفتر نوکیا در ایران، جای این برند هم در تلکام امسال کاملا خالی بود.
سونی اریکسون هم یکی از شرکت‌ کنندگان اصلی نمایشگاه تلکام بود که هر ساله در بخش اصلی یکی از سالن‌ها غرفه بزرگی داشت. امسال با توجه به اینکه سونی از اریکسون جدا شده، انتظار می‌رفت که سونی با حضور در نمایشگاه به معرفی محصولات خود بپردازد، اما برخلاف تصور، در تلکام امسال نه اثری از اریکسون به عنوان ارایه دهنده سرویس‌های مخابراتی بود و نه سونی علاقه‌ای به نمایش گوشی‌های جدیدش نشان داده بود.
تا یکی دو سال پیش هووای هم غرفه بزرگی در نمایشگاه تلکام داشت که بسیاری از غرفه‌داران و اعضای آن را کارمندان چینی تشکیل می‌دادند و در غرفه این شرکت علاوه بر تجهیزات مخابراتی، بخش بزرگی به گوشی‌های موبایل اختصاص می‌یافت. اما از سال گذشته هوواوی به دلیل تحریم‌ها در نمایشگاه شرکت نکرده است. از طرف دیگر به دلیل اینکه هوواوی به تازگی اقدام به رونمایی و عرضه گسترده گوشی‌هایش در بازار ایران کرده، انتظار می‌رفت در نمایشگاه شرکت کند، اما این اتفاق نیفتاد.
با این حال، اتفاقی که از سال گذشته تاکنون در نمایشگاه تلکام افتاده، حضور برخی از برندهای موبایلی به همراه شرکت‌های مخابراتی است که نمی‌توان گفت حضوری پررنگ دارند، بهتر است بگوییم اصلا حضور ندارند.
اما جای خارجی‌ها را نام‌های داخلی گرفته‌اند که ادعای تولید موبایل دارند.
امسال دو شرکت با نام داخلی، در دو سالن‌ بزرگ نمایشگاه، بخش بزرگی از قسمت‌های وسط سالن به این شرکت‌ها اختصاص یافته بود.
ظاهرا این شرکت‌ها با دست پر به نمایشگاه آمده بودند و هر کدام دست‌کم 10 تا 12 گوشی با خود به نمایشگاه آورده بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :