آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18185
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 9:41
تعداد بازدید : 841

اختلاف بین بالمر و سینوفسکی بالا گرفت

خداحافظی مسوول ویندوز 8 از مایکروسافت

با اتفاقاتی که این روزها برای مایکروسافت می افتد، به نظر می رسد که این شرکت در شرایط مناسبی به سر نمی برد. همین اواخر سرفیس، محصول جدید مایکروسافت که این همه روی آن مانور داد و به رخ همه کشاند، دچار مشکلات عدیده ای شده تا جایی که یک وکیل در لس آنجلس از مایکروسافت شکایت کرد و گفت که این شرکت در اعلام مشخصات ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات شفاف عمل نکرده است. علاوه بر این، به تازگی استیون سینوفسکی، مدیر بخش ویندوز 8 مایکروسافت از این شرکت خارج شده است. این اواخر چهره سینوفسکی را زیاد دیده ایم. وی برای معرفی محصولات مایکروسافت در کنفرانس های خبری این شرکت حضور داشت. بزرگ ترین سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا تنها پس از گذشت چند هفته از انتشار ویندوز ۸، سینوفسکی که تاثیرگذارترین شخص در طراحی این محصول انقلابی بوده، این شرکت را ترک می کند؟ یک منبع آگاه گفته که تغییرات مدیریتی در مایکروسافت ارتباطی با مشکلات مربوط به عرضه ویندوز ۸ یا تبلت سرفیس ندارد و سینوفسکی بنا به درگیری های شخصی این شرکت را ترک کرده است.

گزارش: نسترن صائبی
منابع: CNet و ZDNet

 نامه خداحافظی سینوفسکی  
در بخش‌هایی از نامه خداحافظی سینوفسکی از کارمندان مایکروسافت آمده: نمی‌توانم موهبت‌هایی که طی سال‌ها کار کردن در مایکروسافت دریافت کرده‌ام را بشمارم. در مقابل حرفه‌ای‌ها و بخشش همه افرادی که شانس کار کردن در کنار آنها را در این شرکت شگفت‌انگیز داشته‌ام، متواضع هستم. همیشه به خود قول داده‌ام، وقتی زمان مناسبی برای تغییر فرا برسد، مختصر باشم. برخلاف پست‌های غیرمحبوبم در بلاگ، تلاش می‌کنم تا کمتر از محصولات و تیم ویندوز که از روی غرور خود را بخشی از آن می‌دانم، حایز اهمیت باشم. کوتاه بودن این بیانیه خود یک مزیت است. شما را مطمئن می‌کنم که این یک تصمیم شخصی و خصوصی بوده و به هیچ‌وجه ارتباطی به گمانه‌زنی‌ها و تئوری‌های مطرح شده در رابطه با من، فرصت‌های شغلی، شرکت و مدیریت آن ندارد. از آنجایی که همیشه باور داشته‌ام که باید فضا را برای رهبری و مدیریت جدید در اسرع وقت ایجاد کرد، این بیانیه بلافاصله تاثیر خواهد گذاشت و من هرگونه کمکی را که برای انتقال مدیریت لازم باشد،  انجام خواهم داد.

 آیا سینوفسکی با بالمر مشکلی داشته؟
جالب است بدانید که استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت یک روز بعد از خروج ناگهانی سینوفسکی، وی را شخصیتی تفرقه‌برانگیز ارزیابی کرد و اعلام کرد که ادامه کار وی به عنوان مدیر بخش ویندوز ناممکن است، چراکه امروزه همکاری بین گروه‌های مختلفی که در مایکروسافت کار می‌کنند، روز به روز با اهمیت‌تر می‌شود. یکی از مدیران مایکروسافت نیز گفت که خروج سینوفسکی فقط یک دلیل ندارد. اختلاف بین بالمر و سینوفسکی در طول کار روی ویندوز8 بالا گرفت. عده‌ای می‌گویند که این دو مدیر در ماه‌های اخیر اختلاف نظرهایی داشتند، اما شانس زیادی برای ایجاد تغییر تا قبل از ارایه ویندوز 8 در روز 25 اکتبر وجود نداشت. بالمر معتقد است که سینوفکسی به خوبی با مدیران سایر گروه‌ها همکاری نمی‌کرده است. یکی از مدیران سابق مایکروسافت نیز در این مورد گفت: بالمر می‌خواست تمام بخش‌های شرکت با هم کار کنند، ولی سینوفسکی همکاری نمی‌کرد.
داستان اختلافات سینوفسکی با مدیران دیگر مایکروسافت موضوع جدیدی نیست. گفته می‌شود بیل گیتس و استیو بالمر از ابتدای انتخاب سینوفسکی به عنوان مدیر بخش ویندوز از عیب‌های او باخبر بودند، اما با توجه به اینکه سینوفسکی مشکل بخش ویندوز را که پس از عرضه‌ مصیبت‌آمیز ویندوز ویستا دچار بحران بود، حل کرد، از عیبی که در سینوفسکی می‌دیدند چشم‌پوشی کردند. یکی از مدیران سابق مایکروسافت می‌گوید: سینوفسکی در زمان تصمیم‌گیری‌های استراتژیک بیش از یک بار تهدید کرده بود که اگر روش وی را اتخاذ نکنند، از مایکروسافت خارج می‌شود. بالمر در موقعیت بدی گیر کرده بود و مجبور به تسلیم می‌شد، زیرا در غیر این صورت مدیر بخش ویندوز را از دست می‌داد.

چه کسانی جایگزین سینوفسکی می‌شوند؟
بعد از خروج سینوفسکی، بالمر در نامه‌ای، ضمن تقدیر از سینوفسکی، جولی لارسن-گرین و تامی رلر را عهده‌دار وظایف وی در بخش ویندوز کرد. در واقع، لارسن گرین قرار است بخش مهندسی ویندوز و سرفیس را بر عهده گیرد و تامی رلر مسوول امور بازاریابی و تجاری آن خواهد بود. لارسن گرین قبل از این هم مدیریت یکهزار و 400 برنامه‌نویس، محقق و مدیر محتوا را در تیم ویندوز بر عهده داشت و این افراد گزارش خود را مستقیما به وی می‌دادند. در حقیقت وی دست راست سینوفسکی در ویندوز بود. وی از سال ۱۹۹۳ و بلافاصله پس از دریافت مدرک مدیریت تجاری از دانشگاه واشنگتن غربی، در مایکروسافت مشغول به کار شد. در سال ۱۹۹۷ وی کارش را به عنوان بخشی از تیم آفیس مایکروسافت آغاز کرد. در این هنگام بود که توانست به یکی از نیروهای مورد اعتماد و امین سینوفسکی تبدیل شود. لارسن گرین کسی بود که مدیریت و رهبری تغییرات رادیکال و بنیادی آفیس را از نسخه ۲۰۰۳ به بعد، بر عهده داشت و البته برای آن موفق به دریافت یک جایزه مدیریت فنی هم شد.
تامی رلر هم هم‌زمان با تملک شرکتGreat Plains Software (سازنده نرم‌افزارهای تجاری) توسط مایکروسافت، یکی از کارکنان این غول نرم‌افزاری شد. وی در سال ۲۰۰۱ هنگام فروش این شرکت به مایکروسافت مدیر مالیGreat Plains Software بود. رلر تا سال ۲۰۰۷ به همین شغل در مایکروسافت مشغول بود. آنگاه به تیم ویندوز آمد و مدیر امور مالی، فروش و بازاریابی بخش ویندوز شد. هر دوی این افراد در مراسم عرضه نسخه نهایی ویندوز 8 حضور فعالی داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :