آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18186
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 9:43
تعداد بازدید : 430

گمرک کالاهای ICT را پس از تایید وزارت ارتباطات ترخیص می کند

رییس کل گمرک گفت: برای ورود کالاها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تا زمانی که مجوزهای لازم را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات دریافت نکنیم، اجازه ترخیص را به هیچ کالایی نمی دهیم.

فناوران- عباس معمارنژاد با بیان این مطلب افزود: تاکنون تعرفه واردات همه کالاها بر اساس ارز ۱۲۲۶ تومانی محاسبه می‌شد، اما به منظور مهار تورم وارداتی تعرفه واردات اولویت یک و دو، ۵۰درصد و ۸ گروه بعد ،۴۵ درصد کاهش می‌یابد.
وی در مورد نرخ جدید ارز برای اعمال حقوق ورودی گمرک گفت: از اول آذرماه نرخ ارز برای محاسبه حقوق گمرکی براساس ارزش‌گذاری کالا در گمرک بر مبنای نرخ ارز مرکز مبادلات خواهد بود. حقوق ورودی گمرکی نیز براساس ارز مرکز مبادلات محاسبه می‌شود.
 رییس کل گمرک ایران افزود: با توجه به اینکه ارز مبادله‌ای ممکن است به افزایش حقوق ورودی کالا منجر شود. بنابراین دولت تصویب کرد تعرفه گمرکی متناسب با افزایش نرخ ارز کاهش پیدا کرد.
 معمار‌نژاد افزود: در مورد کالاهای گروه یک و دو شامل کالاهای استراتژیک، مواد اولیه و اساسی و غذا و دارو تعرفه 50 درصدو در مورد هشت اولویت دیگر کالایی فقط 45 درصد کاهش حقوق گمرکی اتفاق می‌افتد. یعنی اگرچه نرخ ارز براساس مرکز مبادلات محاسبه و افزایش می‌یابد، اما با کاهش ماخذ محاسبه تعرفه این افزایش جبران می‌شود. رییس کل گمرک ایران گفت: از ابتدای سال تاکنون مبنای محاسبه تعرفه گمرکی برای همه کالاها یکهزار و 226 تومان بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :