آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18203
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 10:13
تعداد بازدید : 1027

مجمع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران امروز برگزار می‌شود

انتشار گزارش عملکرد سازمان نصر با معیار سنجش پذیری

گزارش عملکرد یک ساله هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در آستانه برگزاری مجمع عمومی این سازمان، روز پنج شنبه منتشر شد.

فناوران- این گزارش برای نخستین بار در تاریخ مجامع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، پیش از مجمع منتشر شد تا اعضا بتوانند با مطالعه کامل و جامعی خود را برای حضور در مجمع آماده کنند.
گزارش عملکر امسال که نخستین گزارش عملکرد سالانه هیات مدیره جدید است، نسبت به گزارش‌های سال‌های گذشته مفصل‌تر به نظر می‌رسد. در این گزارش به صورت جامعی میزان مشارکت اعضای هیات مدیره، اعضای کمیسیون‌ها، برنامه اولیه و دستاوردها آمده است.
در ابتدای این گزارش رقابت فشرده انتخاباتی که سبب ایجاد چالش در دستیابی به محیط هم‌افزا و جلب مشارکت اعضا شده بود و شرایط ویژه اقتصادی از جمله افزایش بی‌سابقه نرخ ارز به عنوان فضای فعالیت هیات مدیره ذکر شده و این فضا، عامل بروش مشکلات زیادی در کسب و کار اعضا دانسته شده است.
همچنین در این مقدمه بر سنجش‌پذیر بودن گزارش عملکرد و ضرورت پاسخگویی به اعضا و شفافیت تاکید شده است. تقویت ظرفیت دبیرخانه از طریق ترمیم ظرفیت کارشناسی، روش‌مند کردن فرآیندهای داخلی، راه‌اندازی پورتال جدید، ایجاد فضاهای جدید برای تشکیل جلسات، تقویت شورای انتظامی و همچنین ارایه خدمات جدید به اعضا از جمله بیمه تکمیلی، استفاده از امکانات ورزشی، تفریحی، کارت‌های تخفیف و تسهیلات لیزینگ، در کنار حفظ، توسعه و تعمیق ارتباط با نهادهای حاکمیتی و دولتی از دیگر مواردی است که به عنوان موضوعات مهم در ابتدای این گزارش از آنها یاد شده است.
در این گزارش همچنین سه هدف اصلی سازمان نصر استان تهران به این ترتیب ذکر شده است: افزایش تاثیرگذاری سازمان در بهبود فضای کسب و کار، افزایش تاثیرگذاری سامان در ظرفیت‌سازی و توانمندسازی اعضا و تقویت ظرفیت‌های اجرایی سازمان. در ادامه نیز برنامه سه ساله سازمان برای دستیابی به این سه هدف که شامل 100 اقدام است منتشر شده است. نکته جالب در این برنامه این است که سازمان برای تمام برنامه‌های خود اقدام عملیاتی تعریف کرده به جز دو برنامه تدوین برنامه راهبردی سازمان و فعال‌سازی روابط عمومی و تقویت ارتباط با رسانه‌ها که اقدامات آن قرار است در آینده تدوین شود.

 معرفی حاضران و غایبان
در ادامه این گزارش عملکرد، ضمن معرفی اعضای هیات مدیره، میزان مشارکت کمی آنها در جلسات هیات مدیره آورده شده است. براین اساس، تنها کسی که نامش در میان اعضای هیات مدیره دیده می‌شود اما هرگز حتی یک بار هم در جلسات هیات مدیره شرکت نکرده، محمدحسین برخوردار عضو علی‌البدل شاخه شرکت‌هاست که پس از استعفای دو تن از اعضای هیات مدیره هم حاضر به پذیرش عضویت در هیات مدیره نشد و معلوم نیست چرا کاندیدای حضور در سازمان شده بود.در ادامه این گزارش جزییات تمام جلسات هیات مدیره شامل دستور جلسه و تصمیمات اتخاذ شده منتشر شده است. گزارش عملکرد شورای انتظامی بخش دیگری از این گزارش است. شورای انتظامی در یک سال گذشته 17 جلسه تشکیل داده، به بررسی 29 پرونده پرداخته و از میان 23 پرونده مختومه شده است.
گزارش عملکرد کمیسیون‌های 10‌گانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در ادامه منتشر شد است. در یک سال گذشته کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات به ریاست لیلا لاریجانی بیشتر جلسه را تشکیل داده و خود وی نیز بیشترین مشارکت را در این جلسه‌ها در میان روسای کمیسیون‌ها داشته است. کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی هم تنها پنج جلسه تشکیل جلسه داده است که ساسان شیردل رییس آن در بیش از نیمی از جلسات (سه جلسه) حضور نداشته است.
همچنین عملکرد سازمان در جذب شرکت‌های جدید موفق‌تر از سال گذشته بوده است. در سالی که گذشته 189 شرکت، 19 فروشگاه و 43 شخص حقیقی به اعضای سازمان افزوده شده‌اند.
نکته دیگر در این گزارش عملکرد دبیرخانه سازمان در تولید و انتشار اخبار است. بر این اساس در پورتال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای 910 خبر تولیدی رسانه‌ها و 97 خبر تولیدی دبیرخانه سازمان منتشر شده است. بنابراین دبیرخانه سازمان با وجود اخبار متنوع و متعدد و اتفاقات زیاد و برگزاری جلسات کمیسیون‌ها و هیات مدیره و نشست‌های مختلف، به طور میانگین تقریبا هر 5/3 روز یک خبر منتشر کرده است که عملکرد ضعیفی محسوب می‌شود.

 دارایی‌ها و بدهی‌ها کاهش یافت
صورت‌های مالی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای منتهی به 31 شهریور ماه 1391 بخش پایانی این گزارش است.
براساس این گزارش میزان دارایی‌های جاری سازمان که در پایان شهریور ماه سال 90 حدود یک میلیارد و 420 میلیون ریال بود، در پایان شهریور سال 1391 به 896 میلیون ریال کاهش یافته است.
میزان دارایی‌های غیر جاری نیز با کاهش روبه‌رو بوده تا جمع دارایی‌ها از رقم 11 میلیارد و 303 میلیون ریال در سال مالی 90 به رقم 10 میلیارد و 480 میلیون ریال کاهش یابد.
در مقابل جمع بدهی‌ها از دو میلیارد و 27 میلیون ریال در سال 90 به یک میلیارد و 726 میلیون ریال رسیده است.
گفتنی است، مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران امروز در کانون اسلامی کار از ساعت 15 تا 18 برگزار می‌شود.
برای دسترسی به گزارش کامل عملکرد هیات مدیره می‌توانید به سایت WWW.IRANNSR.ORG مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :