آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182109
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 10:34
تعداد بازدید : 974

اطلاعیه بیمه مرکزی درخصوص ماجرای فیش های حقوقی

بیمه مرکزی در یادداشتی به ماجرای انتشار فیش های حقوقی میلیونی برخی مدیران این نهاد در فضای مجازی واکنش نشان داد. در بخشی از این یادداشت آمده است: «آنچه که در روزهای اخیر در فضاهای مجازی و گاه رسانه های صاحب اعتبار و نیمه رسمی در خصوص مسایل مالی و حقوق و مزایای دریافتی مسوولان ارشد بیمه مرکزی منتشر شد و همچنان مباحث مربوط به آن در یک فضای کاملا احساسی دنبال می شود ابهاماتی را به دنبال داشت.


نگاهی گذرا به سوابق اجرایی و مدیریتی رییس کل بیمه مرکزی جای تردیدی باقی نمی گذارد که تصمیم سازان اقتصاد کشور در انتصاب خود دواصل “صلاحیت فنی” و “سلامت مالی” را با حساسیت ویژه ای دنبال کرده اند تا سکان این نهاد حاکمیتی، نظارتی، حمایتی و هدایتی در دست متخصصان متعهد این عرصه باشد.
استفاده رسانه های مجازی از کلیدواژه هایی نظیر “بحران” ، “زلزله” ، “خشم کارکنان” ، حقوق باورنکردنی” و نظایر آن از واژگانی است که مردم در چند سال گذشته به آن خو گرفته اند و به ابزاری برای تخریب مسوولان مملکت مبدل شده است.
انتشار فیش حقوقی برخی از مدیران ارشد بیمه مرکزی که عمده ارقام آن مربوط به معوقات قانونی و وام های مصوب است در شرایط کنونی یک پیام ویژه برای مسوولان نهادها و سازمان های دیگر دارد و آن هم این است که توپخانه بازماندگان رانت خوارانی که دستشان از منابع بیت المال، کوتاه شده تحرکات وسیع خود را برای بازگشت به قدرت آغاز کرده اند و به شکلی ناشیانه و شیوه ای نخ نما قصد دارند مسوولان را از ادامه مسیر تخصص و حرفه ای گری دلسرد کنند.
در ادامه این یادداشت آمده، گردانندگان پشت پرده پروژه تخریب چهره مسوولان بیمه مرکزی پیش از آنکه استدلالی برای ادعاهای رنگارنگ خود داشته باشند تنها تلاش می کنند با تحریک احساسات پاک و عواطف قابل احترام مردم حرکت ساده انگارانه خود را یک افشاگری قهرمانانه تلقی کنند و این در حالی است که رییس کل بیمه مرکزی که با شعار”شفاف سازی مالی و عملکردی” مسوولیت این مجموعه را پذیرفته، بارها و بارها نسبت به احتمال وقوع فساد مالی در صنعت بیمه هشدار داده و از مفاسد مالی گذشته نیز پرده برداشته است. فسادی که قربانیانی از جنس مدعیان پاکدستی داشت و هنوز برخی از آنان در زندان به سر می برند و پرونده برخی دیگر نیز هنوز روی میز محاکم قضایی ورق می خورد.
روابط عمومی بیمه مرکزی تحرکاتی تا این حد ناپخته و نسنجیده را لایق صدور جوابیه نمی داند و انشالله به زودی واکنش رسمی نهادهای نظارتی کشور در این خصوص، نقاط تاریک این جوسازی نافرجام را روشن خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :