آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182116
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 10:42
تعداد بازدید : 823

برخی مشاغل صنعت مخابرات از بین رفته اند

رییس سندیکای مخابرات گفت: در سال های اخیر شاهد افزایش اشتغال در بخش های کاربردی ICT و کاهش مشاغل در صنعت مخابرات هستیم که در نهایت برداشت از وضعیت اشتغال کشور باید برآیندی از شغل های ایجاد شده و شغل هایی که از بین رفته باشد.

خبرگزاری فارس- فرامرز رستگار، گفت: در سال های اخیر با توجه به روند فناوری جهشی در ایجاد اشتغال در بخش نرم افزارهای کاربردی را شاهد بوده ایم.
رییس سندیکای مخابرات گفت: همچنان که ICT به سمت توده مردم حرکت می کند اشتغال در زمینه کاربردهای ICT توسط شرکت های دانش بنیان و جوان افزایش می یابد که این آمار چندان قابل اندازه گیری نیست. وی گفت: به همین دلیل گاهی وعده هایی که مسوولان برای ایجاد اشتغال در حوزه ICT می گویند محسوس نیست و به راحتی احصاء نمی شود. رستگار اضافه کرد: از سوی دیگر امکان پنهان کاری در حوزه ICT بسیار است؛ همچنان که مجموعه های زیادی در حوزه نرم افزار فعال می شوند و از حاشیه سود خوبی نیز برخوردارند اما آمار واقعی فروش یا صادرات خود را اعلام نمی کنند. رییس سندیکای مخابرات تصریح کرد: اما در مقابل افزایش اشتغال در حوزه IT، اشتغال در بخش های سنتی تولیدی و خدمات فنی و مهندسی کاهش یافته است و کاهش اشتغال در بخش صنعت مخابرات را شاهد هستیم. وی ادامه داد: در نهایت برداشت از وضعیت اشتغال کشور باید برآیندی از شغل های ایجاد شده و شغل های از بین رفته باشد؛ اگر یک شغل های تک با 3 شغل کارگری برابری می کند، باید براساس راهبرد کشور تعیین شود که آیا ایجاد یک شغل های تک به قیمت از بین رفتن 3 شغل کارگری مورد خواست کشور است یا خیر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :