آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182126
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 11:7
تعداد بازدید : 944

خبر خوش برای بنگاه‌های کوچک و متوسط بدهکار

چک برگشتی ها هم تسهیلات می گیرند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و با تصویب هیات وزیران، اعطای تسهیلات بانکی به برخی از بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی که دارای بدهی بانکی و چک برگشتی هستند و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوب می شوند، مجاز است.

شاتا-  علی یزدانی، در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که در شیراز برگزارشد، گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، این وزارتخانه را مکلف به فعال کردن هفت هزار و 500 واحد صنعتی کرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه ریزی دولت برای اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، این ماموریت را حداقل تعهد خود می داند و پیگیر باز فعال کردن  10هزار واحد صنعتی  غیر فعال و واحدهایی است که زیرظرفیت اسمی فعالیت می کنند.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه از 87 هزار و 659 واحد صنعتی کشور، 37 هزار و 120واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور مستقر هستند، خاطرنشان  کرد: از مجموع صنایع کشور، 79 هزار و 138 واحد صنعتی کوچک و هفت هزار و 800 واحد صنعتی متوسط و بزرگ هستند. همچنین از میان 37 هزار و 120 واحد مستقر در شهرک های صنعتی ، 34 هزار و 538 واحد صنعتی کوچک هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عزم دولت برای حمایت از رونق تولید گفت: هیات دولت روز پانزدهم اردیبهشت ماه همه بانک ها را مکلف کرد که بدون توجه به چک های برگشتی و مطالبات معوق واحدهای صنعتی، از واحدهایی که کیفیت محصولات آنها مورد تایید و محصولات شان دارای بازار است، برنامه ای برای پرداخت بدهی مطالبه کنند و آزادسازی وثیقه های مازاد نیز یکی از محورهای بخشنامه دولت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :