آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182128
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 11:13
تعداد بازدید : 843

رکوردهای اپل در بازار جهانی

دیروز اپل آمار و ارقامی از عملکرد مالی خود در طول سه ماهه ابتدایی سال و نیز سال 2015 منتشر کرد که پرداختن به آنها جالب توجه است.

شاید جالب باشد بدانید که اپ استور در طول سال 2015 به عنوان پردرآمدترین بازار موبایلی دنیا شناخته شد.
بر اساس گزارش  موسسه IDC ، در سال گذشته ۵۶ درصد در آمد جهانی فروش اپلیکیشن به اپ استور اپل تعلق داشته در حالی که سهم گوگل پلی ۳۶ درصد بوده 
است. 
گزارش ها حاکی است درآمد سرویس های اپل در طول سه ماهه ابتدایی سال به ۶ میلیارد دلار رسیده و اپ استور با افزایش ۳۵ درصدی سود، رکورد بیشترین میزان درآمد مربوط به سه ماهه گذشته را شکست.
آمار و ارقام حاکی از آن است که اپل در طول سه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از 13/5 میلیون دستگاه وارد بازار چین کرده و به عنوان بزرگ ترین صادرکننده گوشی به چین شناخته شده است.
در این میان سامسونگ با صادرات 7/2 میلیون دستگاه گوشی جایگاه دوم، HTC با 300 هزار دستگاه، سوم، مایکروسافت با رقم 200 هزار دستگاه چهارم و موتورولا، ال جی و سونی هرکدام به 100 هزار دستگاه در جایگاه پنجم جدول قرار گرفته اند.
البته این آمار و ارقام در حالی منتشر شده که در طول فصل اول سالجاری 104 میلیون دستگاه گوشی در چین به فروش رسیده که سهم شرکت های چینی 83 میلیون دستگاه برآورد شده است.
بر این اساس هوواوی با 14/1 میلیون دستگاه، عنوان بزرگ ترین فروشنده را در بازار چین به خود اختصاص داده، اوپو با فروش 12/2 میلیون دستگاه دوم و به ترتیب BBK با 11/8 میلیون، شیائومی 4 میلیون، کول پد، 5/4 میلیون، جیونی 4/5 میلیون،  میزو 3/6 و ZTE حدود 2/1 میلیون دستگاه جایگاه سوم تا هشتم جدول بزرگ ترین فروشندگان گوشی در بازار چین را به خود اختصاص 
داده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :