آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182130
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 11:15
تعداد بازدید : 819

هوش مصنوعی کار دست فیس بوک داد

فیس بوک از تصاویری که کاربرانش در این شبکه بارگذاری می کند برای توسعه سطحی از هوش مصنوعی که قابلیت تشخیص چهره در تصاویر مختلف را دارد بهره می برد. اما به دلیل افزوده شدن این قابلیتی تازه اش پایش به دادگاه باز شده است.


خبرگزاری مهر- به تازگی قاضی دادگاهی در آمریکا ضمن به جریان انداختن دعاوی حقوقی علیه فیس بوک به اداره کنندگان این شبکه اجتماعی هشدار داده است که فناوری تشخیص صورت آن با قوانین ایالت ایلینویز مغایرت دارد. غیرقانونی اعلام شدن این به روزرسانی در حالی صورت گرفته است که فیس بوک چنین هشداری را رد می کند.
داستان از این قرار است که کاربران فیس بوک در سراسر جهان روزانه میلیون ها تصاویر مختلف را در این شبکه اجتماعی بارگذاری می کنند. این شرکت از داده هایی که بدین ترتیب به دست می آورد برای توسعه سطحی از هوش مصنوعی بهره می برد که قابلیت تشخیص چهره ها را در تصاویر مختلف دارد و جالب اینکه فیس بوک مدعی شده ضریب دقت این هوش مصنوعی تا ۹۷ درصد است.
این قابلیت به فیس بوک امکان آن را می دهد تا افراد مختلف را در تصاویر تازه بارگذاری شده برچسب گذاری کند.
نکته مهم اینجاست که تمام کاربران فیس بوک از این قابلیت جدید خشنود نیستند. در همین راستا چند ماه پیش گروهی از کاربران فیس بوک در ایالت ایلیونیز شکایتی را در این زمینه تنظیم کرده و اظهار کردند که هوش مصنوعی فیس بوک قانون حریم شخصی اطلاعات بیومتریک این ایالت را نقض می کند.
این قانون که تحت عنوان BIPA شناخته می شود شرکت های مختلف را از جمع آوری اطلاعات بیومتریک افراد نظیر اثر انگشت یا اسکن شبکیه چشم آن هم بدون مشخص کردن نحوه استفاده از آنها منع می کند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :