آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182220
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 9:57
تعداد بازدید : 573

تاکید مدیرعامل جدید زیرساخت بر ایجاد شبکه ملی اطلاعات

کارگاه آموزشی تبادل ترافیک و همتایی(IXP) با حضور جهرمی، معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخـت و جمعی از مـدیران و کارشناسـان شرکت های تامین محتوا و ارایه دهندگان سرویس های اینترنتی و نیشال گوبوردهان از آفریقای جنوبی برگزار شد.

فناوران- مدیر عامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت در این کارگاه آموزشی که در 22 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد با بیان اهمیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بر لزوم بومی سازی دسترسی به اطلاعات از طریق مراکز تبادل ترافیک در کشور تاکید کرد.
وی با بیان اهمیت وجوه فرهنگی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تأکیدات زیادی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات داشته اند ابعاد اجتماعی و فرهنگی این مساله بسیار تعیین کننده و حیاتی است.
وی افزود: افزایش سرعت، کیفیت و بهبود قیمت خدمات اینترنتی برای استفاده بهتر از محتوا و خدمات داخلی؛ محلی سازی توزیع ترافیک و استفاده بهینه از منابع ارتباطی کشور به همراه ایجاد بستری مناسب و منطبق با استانداردهای بین المللی برای شبکه های توزیع محتوای داخلی (CDN) از جمله سیاست های شرکت ارتباطات زیر ساخت در ایجاد مراکز تبادل ترافیک در کشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :