آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182237
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 10:38
تعداد بازدید : 681

رونمایی از نرم‌افزار امنیتی جدید شرکت پاندا سکوریتی

راهکار دفاع تطبیقی معرفی شد

شرکت پاندا سکیوریتی با شعار «یک قدم فراتر» اقدام به ابداع راهکاری با نام دفاع تطبیقی (Adaptive Defense) برای مقابله با تهدیدهای اینترنتی که جدیدترین آن ها لاکی است کرده که می تواند خیال مدیران IT را از بابت باج افزارها و بدافزارهای ناشناخته آسوده کند.


فناوران- محصول جدید پاندا در نشستی خبری که روز سه شنبه، در محل دفتر شرکت ایمن رایانه پندار و با حضور سید محمد مهدی شبیری، مدیرعامل، رضا پرسته مدیر بازاریابی و فروش و جان بزرگی، مدیر تیم فنی شرکت ایمن رایانه پندار برگزار شد، معرفی شد و مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته رضا پرسته، مدیر بازاریابی و فروش شرکت ایمن رایانه پرداز، Adaptive Defense قدرتمند ترین راهکار موجود برای جلوگیری از نفوذ هکرها، مسدود کردن حملات Zero Day و بدافزارهای مختلفی است که قصد آلوده کردن سیستم های شبکه را دارند.به گفته وی،Panda Adaptive Defense  در حال حاضر اولین و تنها محصول موجود در بازار است که تمام ویژگی های یک ابزار EPP (تامین امنیت کامل اندپوینت ها) و  ویژگی های یک ابزار EDR (پیش یابی و انسداد تهدیدها در شبکه) را به صورت یک جا در اختیار دارد.      
به عبارتیAdaptive Defense  متشکل است از پنل مدیریتی متمرکز برای مدیریت نرم افزار و یک ایجنت بسیار سبک که روی سیستم ها نصب می شود و با حداقل استفاده منابع بر همه کدهای اجرایی که روی سیستم ها در حال اجراست نظارت دارد. در حالی که ضد ویروس های سنتی فقط زمانی وارد عمل می شوند که به یک پروسه مشکوک شوند.
 Adaptive Defenseبا دریافت اطلاعات از سرورهای پاندا، به صورت خودکار کدهای اجرایی را به دو دسته لیست سفید و سیاه (white list & black list) طبقه بندی می کند و بسته به حالت عملیاتی که در آن قرار دارد، امکان اجرا یا مسدود شدن کد های اجرایی هر لیست را روی سیستم ها می دهد. 
وی افزود: Adaptive Defense  در 3 حالت عملکردی Audit، Hardening و Lock تنظیم می شود. 
حالت Audit برای مرحله اولیه نصب نرم افزار و همچنین برای زمانی که مدیر شبکه نیاز به آمار و اطلاعات بیشتری برای بررسی دارد مناسب است و اصلی ترین اتفاق در این حالت مانیتورینگ کدهای اجرایی روی سیستم ها و طبقه بندی آنهاست. در این حالت، خطر هجوم بدافزارها گزارش و آنها بلاک می شوند، فایل های طبقه بندی شده در لیست سفید (White list) یعنی نرم افزارهای مجاز، اجازه اجرا شدن دارند و فایل های جدید و ناشناخته نیز اجازه اجرا خواهند داشت.
اما حالت Hardening تعادلی را بین ریسک آلوده شدن و کارایی کاربر ایجاد می کند و برای شبکه هایی مناسب است که نرم افزار های جدید نصب می کنند. در این حالت، فایل های طبقه بندی شده در لیست سفید (White list) یعنی نرم افزارهای مجاز، اجازه اجرا شدن دارند،  فایل های طبقه بندی شده در لیست سیاه (Black List) یعنی نرم افزارهای غیر مجاز، اجازه اجرا شدن ندارند و  فایل های طبقه بندی نشده که از منابع خارجی مانند اینترنت و ایمیل به سیستم راه یافته اند، مسدود می شوند و تا زمانی که توسط مدیر شبکه و یا متخصصان پاندا تعیین تکلیف شوند، در لیست سیاه قرار می گیرند. همچنین فایل های طبقه بندی نشده ای که پس از نصب Adaptive Defense نصب می شوند نیز اجازه اجرا شدن دارند، اما رفتارشان برای بررسی متخصصان پاندا فرستاده می شود و هنگامی که طبقه بندی شدند در موردشان تصمیم گیری می شود.
به گفته وی حالت سوم   Lockنام دارد که حالت سخت گیرانه است و امنیت 100 درصدی را برای شبکه به ارمغان می آورد. به این صورت که تنها فایل های طبقه بندی شده در لیست سفید (White list) یعنی نرم افزارهای مجاز، اجازه اجرا شدن دارند و سایر نرم افزارها در هر صورت اجرا نمی شوند؛ چه نرم افزار سالم باشند و چه یک کد اجرایی مخرب. در این حالت برنامه های در حال انتظار برای طبقه بندی شدن در شبکه اجرا نمی شوند و به قرنطینه انتقال داده می شوند. این حالت برای شبکه هایی مناسب است که امنیت برای شان اولویت اول است و نرم افزارهای مشخص و ثابتی روی سیستم های شان نصب شده و مدام در حال تغییر نیستند.سید محمد مهدی شبیری، مدیر عامل شرکت ایمن رایانه پندار نیز در این زمینه گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیارد و 200 میلیون برنامه کاربردی و فایل اجرایی طبقه بندی شده و وضعیت امنیتی آن ها مشخص شده است. وی افزود: نرخ شناسایی و حذف بدافزارها با نصب این برنامه افزایش یافته است. همچنین در تمام مراکزی که این نرم افزار نصب شده است، ردیابی 100 درصدی ویروس ها و کدهای مخرب گزارش شده است. اکنون در حدود 500 هزار سیستم و سرور سازمانی تحت حفاظت این نرم افزار قدرتمند قرار دارند.  بیش از 200 هزار نفوذ و حمله اینترنتی در سال گذشته توسط نرم افزار پاندا شناسایی و مهار شده است .همچنین استفاده از این نرم افزار موجب بیش از 230 هزار ساعت، صرفه جویی در شرکت ها و سازمان های تحت پوشش نرم افزار پاندا در زمان های کاری شده است که این یعنی کاهش هزینه ای بالغ بر 14میلیون و 200 هزار دلار در مراکز سازمانی تحت پوشش.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :