آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182250
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 11:0
تعداد بازدید : 1924

100  روش از 100 نویسنده معاصر منتشر شد

رونمایی اولین جلد از مجموعه کتاب «چگونه می نویسم»

 اولین جلد از مجموعه  کتاب «چگونه می نویسم»، با عنوان «100 روش از 100 نویسنده معاصر» رونمایی شد.

فناوران- در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، در سالن سرای اهل قلم، روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه با حضور مسعود کازری، ناشر مجموعه و مدیر انتشارات کتاب خورشید، محمد حسن علیپور، ناشر و پژو هشگر ، کاظم رهبر، گردآورنده و مترجم کتاب و نمایندگان رسانه ها و علاقه مندان کتاب، مراسم رونمایی برگزارشد.
در این مراسم، ابتدا مسعود کازری به معرفی کلی مجموعه 6 جلدی چگونه می نویسم پرداخت. سپس کاظم رهبر در مورد هریک از کتاب های این مجموعه سخن گفت. کتاب اول، شامل گفتار 100 نویسنده انگلیسی زبان است که هریک از آنها به معرفی طرز کار نویسندگی خود می پردازد. کتاب دوم، کتاب داستان نویسی است. در این کتاب، نویسندگان سرشناس ایرانی، همچون احمد محمود، محمود دولت آبادی، علی اشرف درویشیان، ابراهیم یونسی و داستان نویسان خارجی می گویند که چگونه داستان می نویسند. در کتاب سوم که درمورد روزنامه نگاری است، روزنامه نگاران سرشناسی همچون مسعود بهنود، عباس عبدی، سعید لیلاز، احمد بورقانی، یونس شکرخواه، سید فرید قاسمی، بهروز گرانپایه و روزنامه نگاران خارجی در مورد نوشتن تحلیل، یادداشت،مقاله و به دیگر نکات روزنامه نگاری می پردازند. در کتاب چهارم که درمورد نمایشنامه نویسی است، نمایشنامه نویسان برجسته ایرانی، همچون اسماعیل خلج، دکتر علی رفیعی، پری صابری، بهزاد فراهانی، بهروز غریب پور و نمایشنامه نویسان خارجی به نکات مهم نمایشنامه نوشتن می پردازند. در کتاب پنجم که در مورد فیلمنامه نویسی است، خسرو سینایی و فیلمنامه نویسان دیگر به فیلمنامه نوشتن پرداخته اند و کتاب ششم ، مربوط به نویسندگی خلاق و مطالب کاربردی در مورد پرورش خلاقیت های نوشتن است.
در بخش سوم مراسم، محمد حسن علیپور به ویژگی های کتاب از نظر یک خواننده عام که علاقه مند به نوشتن است، پرداخت. او نخست به زبان ژورنالیستی مطالب کتاب اشاره کرد که بسیار ساده و روان، 100 نویسنده برجسته معاصر، نکات مورد نظر خود را با مخاطبان خود در میان می گذارند. سپس علیپور به جنبه های مهم آموزشی کتاب برای کسانی پرداخت که در حوزه نوشتن فعالیت می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :