آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182251
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 11:2
تعداد بازدید : 843

به دلیل طراحی پوستری برای خلع سلاح انجام شد

قدردانی از کاظم بکایی، گرافیست ایرانی در سازمان ملل

در مراسمی با حضور بان کی­مون دبیرکل سازمان ملل متحد، مایکل داگلاس بازیگر و سفیر صلح این سازمان و جمعی از سفیران، از گرافیست های برتر مسابقه طراحی «پوستر برای صلح» قدردانی شد. در این مراسم غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد نیز حضور داشت. طرح کاظم بکایی، گرافیست ایرانی نیز در میان آثار تقدیر شده بود.


فناوران- این مسابقه­ با حمایت دفتر امور خلع سلاح ملل متحد و به منظور بزرگداشت هفتادمین سالگرد نخستین قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که آرمان حذف کلیه سلاح های هسته­ ای و سلاح های کشتار جمعی را بنیان گذاشت، برگزار شد.
مسابقه با هدف افزایش آگاهی نسبت به ضرورت برای خلع سلاح هسته­­ای و تشویق شهروندان سراسر جهان برای رساندن پیام و استفاده از استعدا دهای هنری خود جهت ترویجِ جهانی عاری از سلاح های هسته ای برگزار شد. 12 پوستر از بین بیش از 4000 پوستر که از کشورهای مختلف جهان به دبیرخانه جشنواره رسیده بود برگزیده شده است. نفر اول این رقابت جهانی از کشور پِرو و نفرات دوم و سوم از ایالات متحده آمریکا بودند. قرار است آثار منتخب در مقر سازمان ملل شهرهای نیویورک آمریکا، وین اتریش و ژنو سوئیس به نمایش گذاشته شود.
شایان ذکر است پوستر كاظم بکایی از تهران در میان 9 پوستری به چشم می­ خورد که به وسیله هیأت داوران مسابقه طراحی پوستر خلع سلاح سازمان ملل متحد مورد تقدیر قرار گرفت. 
او هم اکنون به عنوان کارشناس فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مشغول به کار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :