آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182310
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 10:22
تعداد بازدید : 630

علت واگذاری یک دانشکده از زبان محمود واعظی

یک وزیر نمی دانست دانشکده مخابرات به چه درد می خورد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلایل تملک ساختمان دانشکده مخابرات توسط وزارت ارتباطات را تشریح کرد و از تعیین تکلیف یک ملک دیگر در اصفهان که مورد اختلاف وزارت ارتباطات و مخابرات است خبر داد.

فناوران- هشتادمین سالگرد تأسیس دانشکده پست و مخابرات امروز در وزارت ارتباطات برگزار شد. در این مراسم محمود واعظی دلایل به تملک گرفتن ساختمان دانشکده مخابرات که به شرکت مخابرات واگذار شده بود، توسط وزارت ارتباطات را تشریح کرد. وی گفت: معمولا بخش هایی که در جریان خصوصی سازی ها واگذار می شود، باید به نوعی فعالیت اقتصادی داشته باشد که در ورود به وزارت ارتباطات و بررسی هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که این دانشکده بر اساس اصل 44 واگذار نشده، بلکه بر اساس سلیقه یک وزیر نمی دانست که این دانشکده به چه درد می خورد، به شرکت مخابرات رسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنابراین بررسی کردیم که اگر قانون الزامی ایجاد نکرده و در اسناد واگذاری نیز مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد، دانشکده مخابرات می تواند به وزارت ارتباطات برگردد. وی همچنین با بیان دیگر موضوع اختلاف میان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات درباره ملک اصفهان، گفت: درباره ملک اصفهان از آقای راسخ (معاون وزیر) طلبکاری هایی داریم که هنوز وظیفه شان را انجام نداده اند.
واعظی همچنین به بازنشستگی اخیر یکی از معاونان خود نیز پرداخت و گفت: موافق بازنشستگی ایشان نبودم، اما آقای خسروی بعد از 35 سال خدمت و با شرایط ویژه 3 استند در قلب درخواست بازنشستگی کردند که موافقت کردم، اما در توصیف اقدامات وی اعلام می کنم که هر چقدر پهنای باند در کشور مورد نیاز باشد، قابل واگذاری است. واعظی گفت: امسال اولویت وزارت ارتباطات تولید محتوا، خدمات و اپلیکیشن است، همچنان که دو هفته پیش رهبری نیز درخواست کردند که به محتوا اهمیت بیشتری داده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :