آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182312
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 10:23
تعداد بازدید : 628

طرح سناتور آمریکایی برای تحریم سایبری ایران

یک قانونگذار جمهوری خواه آمریکایی طرحی برای تحریم ایران به بهانه حملات سایبری ارایه کرده است.

فارس - جان راتکلیف، عضو قانونگذار جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرحی که خواستار تحریم ایران به بهانه حملات سایبری ادعایی است را به کمیته های متبوع این مجلس ارایه کرد.
طرح «راتکلیف» با عنوان «قانون تحریم سایبری ایران، 2016»، دولت آمریکا را به اقدام بر اساس یک فرمان اجرایی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و اعمال تحریم علیه ایران ملزم می کند.
فرمان اجرایی که باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در در آوریل سال 2015 صادر کرده به وزارت خزانه داری آمریکا اجازه می دهد نفرات و سازمان های فعال در حملات سایبری ادعایی علیه دولت آمریکا را هدف تحریم قرار دهد.
راتکلیف در اظهاراتی که روی سایت شخصی اش قرار گرفته گفته است: «خطرات ناشی از توانمندی های پیشرفته و روزافزون ایران در سال های گذشته افزایش یافته است و ما باید این تهدیدها را جدی بگیریم.»
وزارت دادگستری آمریکا، حدود دو ماه پیش 7 شهروند ایرانی را به حمله سایبری به سد کوچکی در حومه نیویورک متهم و علیه آنها کیفرخواست صادر کرد.
این در حالیست که جمهوری اسلامی ایران، اتهامات حملات سایبری به آمریکا را رد و اعلام کرده واشنگتن با توجه به حملات سایبری علیه تأسیسات صلح آمیز هسته ای ایران در جایگاهی نیست که ایران را در موضع اتهام قرار دهد.
حسین جابری انصاری، فروردین ماه درباره صدور کیفر خواست وزارت دادگستری امریکا علیه هفت شهروند ایرانی به اتهام حملات سایبری گفت: «دولت ایالات متحده که با حملات سایبری علیه تاسیسات صلح آمیز هسته ای ایران میلیون ها انسان بی گناه را با خطر یک فاجعه زیست محیطی مواجه کرده بود، در موقعیتی نیست که شهروندان دیگر کشورها و از جمله ایران را بدون ارایه دلایل مستند در موضع اتهام قرار دهد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :